Oslabljeni FPN ipak slavio

643

U okviru devetog kola SUUB lige košarkaši Fakulteta političkih nauka savladali su ekipu Sobraćajnog fakulteta rezultatom 73:68(19:19;20:17;3:15;31:17). Najefikasniji na meču bio je Pajić sa postignuta 22 poena.

Prvi napad na meču obezbedili su saobraćajci, ali im nije pošlo za rukom da upućen šut ka košu pretvore u poene, dok je na drugoj strani Pajić bio precizan u šutu za dva poena (2:0). Prve poene za Saobraćajni fakultet upisao je Košević(2:2), koji je u sledećem napadu svojoj ekipi doneo prvu prednost na utakmici nakon pogođenog šuta pod košem(4:2). ekipa Fpn-a vezala je tri trojke(11:9), od kojih je dve ubacio Pajić, a jednu dodao Marčeta. Najkorisniji iz redova saobraćajaca u ovoj četvrtini bio je Đokić koji je ubacio 10 poena(17:17). Do kraja prvih osam minuta u listu strelaca za FPN upisao se Milanović, dok su sa druge strane precizni bili Pejović i Stojanović(19:19).

Drugu četvrtinu otvorio je Marčeta koji je bio siguran u šutu van linije 6,75, ali je već u sledećem napadu trojku za Saobraćajni fakultet uzvratio Stojanović(22:22). Košarkaši obe ekipe bili su sigurni u šutu sa distance, te je nastavljena igra koš za koš(28:28). Pogođenom trojkom pred sam kraj druge deonice, Milanović je doneo prednost svojoj ekipi, pa je rezultat posle prvog poluvremena bio 39:36, u korist FPN-a.

32 DOJČINOVIĆ LUKA
Trećih osam minuta obeležila je sigurna igra saobraćajaca, kako u napadu tako i u odbrani. Na drugoj strani košarkaši Fakulteta političkih nauka ispali su iz dotadašnjeg ritma igre, te su u ovoj četvrtini ubacili svega 3 poena. Pejović i Mrđa ubacili su po 6 poena(42:46), dok je u šutu van linije 6.75 bio precizan Stojanović i na taj način obezbedio saobraćajcima najveću prednost 51:42.

Poslednja deonica napadački je ličila na prvu. Košarkaši obe ekipe bili su odlučni u napadu, ali je na kraju ipak presudio Marčeta koji je u poslednjim minutima utakmice bio siguran u šutu(63:65), te vezao 11 poena i preokrenuo rezultat u korist FPN-a i svojoj ekipi doneo pobedu(73:68). Osim njega precizni su bili Simić sa ubačenih 4 poena, Deli sa dodatih 6, Pajić i Milanović sa po 5 poena, dok su na drugoj strani precizni bili Košević i Đokić sa po 6 poena i Stojanović sa dodatih 3.