Odličan golman Minić za novu pobedu Singidunuma

448

Rukometaši Univerziteta Singidunum ostvarili su novu pobedu u USSB ligi pobedivši ekipu Građevinskog fakulteta rezultatom 18:14 (10:8). Momci sa Singidunuma održavali su prednost tokom cele utakmice, a veliku ulogu imao je golman Minić koji je vešto čuvao mrežu i upisao 18 odbrana.

Već u prvom napadu Singidunum je upisao gol, a strelac je bio Antić. Ipak, Cvijović je na drugoj strani odmah izjednačio na 1:1. U nastavku se videla gruba igra, Stojanović je dobio žuti karton, a Basara je dobio priliku za šut sa linije sedam metara. Iako isprva nije pogodio, nakon uhvaćene odbijene lopte postiže gol za vođstvo Singidunuma od 3:1. Obe ekipe su učvrstile odbranu, a priliku da smanji prednost protivnika sa linije penala iskoristio je Stevanović (5:3). Nakon odlične finte i pogotka Antića, Singidunum je povećao vođstvo na 6:3. U sledećem napadu golom Matića građevinci smanjuju razliku na 6:4. U nastavku su rukometaši Singidunuma forsirali pogotke sa krilnih pozicija, pa su se u strelce  upisali Grmović i Danilović (9:5). Tri minuta pre kraja, Građevinski fakultet vezao je tri uspešna napada. Pogocima Cvijovića i Matića smanjili su prednost Singidunuma na 10:8 i sa tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Klačar Marko

Na početku drugog poluvremena, obe ekipe nastavile su u dobrom ritmu sa kraja prvog dela. U redovima Građevinskog, precizan je bio Cvijović (11:9). Singidunum je u nastavku otežao „posao“ protivniku čvrstom odbranom.  Nakon odlične asistencije Antića za pivotmena Mladenovića, Singidunum povećava prednost na 13:9. Zatim je nivo igre obe ekipe neznatno opao, pa u narednim minutima nije bilo golova. Desetak minuta pre kraja, Matić je postigao gol za 15:11. Nakon pogotka Mladenovića za 16:11, priliku da smanji prednost protivnika dobio je Stevanović koji je šutirao sedmerac za Građevinski, ali mu golman Minić to nije dozvolio. Četiri minuta pre kraja Singidunum je tražio tajm aut (16:12). Nakon pauze, motivisani rukometaši Singidunuma nastavili su sa odličnom organizaciom napada. Iako su građevinci bili uporni, mrežu Singidunuma besprekorno je čuvao Minić. Pri rezultatu 17:13, Cvijović je smanjio na 17:14. Ipak, pogotkom Miladinovića rukometaši Singidunuma odnose pobedu u ovom meču rezultatom 18:14.

Najbolji strelac u pobedničkoj ekipi bio je Antić sa šest golova, dok je ekipu Građevinskog predvodio Cvijović sa sedam postignutih golova.

Crveni kartoni / /

Igrač pobedničke ekipe Nemanja Mladenović  rekao je da je ekipa pokazala karakter i želju za pobedom. ,,Utakmica je bila teška, ali smo uspeli da održimo prednost do kraja. Pokazali smo karakter, mislim da je naša najveća prednost što smo odličan tim i što se dobro slažemo i van terena”, izjavio je Mladenović.

Prethodni tekstKaraburma osvojila turnir povodom dana studenata
Naredni tekstŠterićeva odbranila Filozofski
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja. Kontakt: urednik@sportindeks.rs