Odbojkaški derbi pripao Elektroncima nakon drame

7

Odbojkaši Elektronskog fakulteta savladali su ekipu FSFV-a u derbiju Univerzitetske lige Niša u odbojci, rezultatom 2:1 – po setovima (21:25, 25:23, 15:13). Elektronci su i pored velikog broja servis grešaka (11), uspeli da preokretom dođu do pobede u triler utakmici. Obe ekipe bile su dobro fizički potkovane.

Difovci su bolje otvorili meč, vođstvom od 4:2, od kojih su čak tri poena bila nakon servis grešaka protivnika.Igrači FSFV-a održavali su razliku od tri poena tokom većeg dela seta. Prvu veću razliku Difovci su napravili sredinom seta kada su serijom od nekoliko poena došli na +6 (16:10). U tim trenucima ekipa FSFV-a je delovala superiornije na terenu. Najveća prednost Difovaca iznosila je osam poena. Imali su Elektronci dobru igru kako se set bližio kraju i veliki broj dobrih akcija. U jednom trenutku su nakon prvog as poena došli na -3, ali nisu uspeli da nadoknade veliku prednost protivnika, te je rezultat u prvom setu bio 25:21 za ekipu FSFV-a.

DIF liga

Drugi set doneo je drugačiji početak i tok igre.Elektronci su sa dobrom igrom s kraja prvog seta nastavili i u drugom. Najveća prednost u meču za Elektronce od 6 poena pri rezultatu 9:3 nateralo je Difovce na prvi tajm-aut. U nastavku meča Difovci su pojačali igru u odbrani i sa nekoliko vezanih blokova uspeli da se rezultatski približe na samo -1 (13:12). Borba se u tim trenucima rasplamsala, gde je viđeno veliki broj dobrih akcija i poena. Novim blokovima Difovci vode rezultat do egala (20:20). U uzbudljivoj završnici Elektronci prvi dolaze do set lopte, koju koriste nakon servis greške protivnika za 25:23, odnosno 1:1 u setovima.

Meč je otišao u treći set. U poslednjem setu bolje su se snašli igrači Elektronskog. Odmah na početku napravili su razliku od 2-3 poena koju su održavali do samog kraja. Neizvesno je bilo pri rezultatu 13:12 za Elektronski, kada su Difovci prišli na samo -1. Elektronci koriste drugu meč loptu nakon servis greške protivnika za konačnih 15:13 i 2:1 u setovima.

Nikola Zdravljević, igrač Elektronskog fakulteta, ističe da pretenduju na prvo mesto:

”Utakmica je bila dosta dobra. Ovo nam je jedan od ciljeva da budemo prvaci, očekujem da pobedimo i sve naredne utakmice. Nismo bili u kompletnom sastavu, pa je malo bilo problema u prvom setu ali posle se sve popravilo.Idemo dalje”, zadovoljno je izjavio libero pobedničke ekipe.

ELEKTRONSKI – FSFV 2:1 (21:25, 25:23, 15:13)