Odbojkašice za zlato protiv Lozane!

116

Odbojkašice Univerziteta u Beogradu plasirale su se u finale Evropskih univerzitetskih igara u Koimbri pobedom nad koleginicama sa Univerziteta u Rijeci rezultatom 3:2 (23:25, 25:10, 25:17, 17:25, 15:13).

Nakon tesno izgubljenog prvog seta, srpske igračice su veoma ubedljivo osvojile naredna dva seta i izgledalo je da će lako izaći na kraj sa protivnicama. Međutim, odbojkašice Univerziteta u Rijeci uzvratile su i osvojile četvrti set. U poslednjem setu viđeno je dosta drame, a na kraju su se bolje snašle devojke iz Beograda koje će se zaslušeno naći u borbi za prvo mesto.
Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Marija Jovanović sa 22 poena. Kod poraženih se istakla Ivana Šćulac sa 20 poena.
Protivnik u borbi za zlato biće Univerzitet u Lozani. Meč je na programu u petak sa početkom u 18:00 časova po lokalnom, odnosno 19:00 časova po srednjoevropskom vremenu.