Odbojkašice FSFV pretenduju na titulu

136

Odbojkašice FSFV savladale su ekipu Ekonomskog fakulteta 2:1, po setovima ( 22:25, 25:12,  15:7), obezbedivši još jednu pobedu u Univerzitetskoj ligi Niša.

U prvom setu pobedu su odnele odbojkašice Ekonomskog fakulteta rezultatom (25:22).Većinom seta igralo se poen po poen i rezultat je bio izjednačen, sve dok Ekonomistkinje nisu  stekle prednost +4  i  ostvarile rezultat (23:19). Obe ekipe pokazale su izdržljivost i dobru igru na terenu.Borile su se za svaki poen i timski su igrale.
333333333

U drugom setu nakon što su odbojkašice Ekonomskog dale dva poena, ekipa FSFV krenula je sa ozbiljnijom igrom u napadu i dala seriju od 5 poena, stekavši značajnu prednost. Ekonomistkinje su dosta popustile u drugom setu. Pravile su servis greške i imale su slabiju odbranu. Ekipa FSFV je taj propust iskoristila i krenula agresivnije u borbu. FSFV je dobio drugi set rezultatom 25:12.

Treći set bio je sličan prethodnom. Ekonomistkinje su igrale slabije i nisu vratile borbenost koju su imale u prvom setu, dok je ekipa FSFV potpuno koncentrisana nastavila sa dobrom igrom. Treći set dobile su odbojkašice FSFV rezultatom 15:7.

“Prvi set smo izgubile i nije bilo baš lako, ali dok smo se vratile u igru pobedile  smo 2:1.  S obzirom  da nas je malo na terenu i bez izmena odlično smo odigrale. Za dalje nadamo se da ćemo osvojiti Univerzitetsku ligu”, izjavila je nakon utakmice  Milena Stevanović iz pobedničke ekipe.