Odbojkašice FAM-a osvojile BeST

225

Devojke sa Fakulteta za menadžment savladale su pravnice rezulatom 2:0 (25:12, 25:23) i izborile titulu šampiona na dvanaestom Beogradskom sportskom turniru. Odbojkašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja osvojile su bronzanu medalju nadigravši ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 2:1 (25:23, 20:25, 15:8).

Odbojkašice FAM-a savladale su koleginice sa Pravnog fakulteta i u jučerašnjem duelu istim rezultatom (21:17, 21:15). A potom su upisale i pobedu nad ekipom Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja (21:10, 21:12) koju su nadigrale i u današnjem polufinalnom meču (21:8, 21:8).

Nakon prolaska u finale odbojkašica Fakulteta za menadžment Katarina Čanak bila je zadovoljna ostavrenim rezultatom. „Ubedljiva pobeda, mislim da smo bolje što se tiče kvaliteta. Protivnice su niže, a mi smo možda malo profesionalnije tako da smo iskoristile to i ubedljivo dobile utakmicu“, zaključila je Čanak.

Igračice su imale sve pohvale na račun organizacije turnira. „Ranije je možda bilo više ekipa, ali je svakako lepo kada se okupe ženski timovi, igramo, upoznajemo se, sklapamo nova prijateljstva, tako da smo zadovoljne“, rekla je Čanak.

Pravnice su do polufinalnog meča došle pobedivši ekipu ZSEM-a iz Hrvatske u baražu ubedljivim rezultatom (21:7, 21:4). A potom su nadigrale i koleginice sa Fakulteta organizacionih nauka, prvi set osvojile su ubedljivim rezultatom. U drugom setu devojke iz ulice Jove Ilića konsolidovale redove ali to ipak nije bilo dovoljno za organizovanu igru pravnica.

Nakon prolaska u finale odbojkašica Pravnog fakulteta Anja Ašonja osvrnula se na uspeh svoje ekipe. „Prvi set je bilo bolji, a i mi smo bile malo ozbiljnije. Ipak, važno je da smo pobedile. Ušle smo u finale i videćemo šta će biti“, zaključila je Ašonja. Već godinama unazad pravnice učestvuju na ovoj manifestaciji. „Dobra je organizacija turnira, od sale do sudija. Zaista smo zadovoljne“, rekla je Ašonja.

Treće mesto pripalo je devojkama sa FSFV-a koje tokom prvog takmičarskog dana nisu uspele da zabeleže pobedu, ali su u baražu upisale pobedu nad ekipom Ekonomskog fakulteta rezultatom 2:0 što je bilo dovoljno za borbu u polufinalu.