Odbojkaši i odbojkašice pobedom otvorili Igre

256

Prvog dana Evropskih Univerzitetskih sportskih igara u Koimbri u Portugalu, odbojkašice Univerziteta iz Beograda sastale su se sa austrijskom ekipom Univerziteta iz Inzbruka i slavile rezultatom 3:0 (25:22, 25:13, 25:17).  Rezultatska neizvesnost viđena je samo u prvom setu, dok je u naša ekipa u nastavku utakmice odigrala sigurno i bez većih problema privela meč kraju.

Trener odbojkašica Beogradskog Univerziteta, Ivan Bulić, bio je zadovoljan nakon prve pobede, a za Sportindeks govorio je i o narednim protivnicima i očekivanjima na turniru:

“Mislim da smo imali jako veliku sreću sa grupom. Dobili smo Tursku sa nama, što znači da nećemo ići u nokaut fazi protiv njih. Mislim da su dobri, kao što su bili prethodnih godina. Austriju smo dobili sad 3:0. Onako, osrednja ekipa, taman prava ekipa za uigravanje moje ekipe. I četvrta Slovenci, mislim da ni oni nisu ništa preterano jaki, ali to ćemo da vidimo. Ja se nadam prvom mestu u grupi. Posle toga se ukrštamo sa A grupom. Prethodne tri Univerzijade smo pravili drugo, drugo, treće mesto, bilo je srebro, srebro, bronza. Ja se nadam da ćemo da se dokopamo nekog od odličja. Ukrštamo se sa ne tako jakim protivnicima koliko znam od ranije, ali nismo videli ekipe i možda dođe do neke promene. Najbitnije mi je da mi je Rumunija u onom donjem delu. Protiv njih možda možemo da igramo.”,  zaključio je Bulić.

Od srpskih predstavnika, na terenu danas su bili i odbojkaši Niškog Univerziteta koji su nakon duge borbe uspeli da slave u duelu sa Univerzitetom Josip Juraj Štrosmajer iz Osijeka rezultatom 3:2 (25:21, 25:23, 27:29, 20:25 i 15:8). Prva dva seta pripala su u završnicama ekipi iz Srbije i izgledalo je da bi to mogla biti laka pobeda, međutim tim iz Slavonije nije se predavao i treći set je dobio na razliku, smanjivši tako rezultat. U četvrtom setu nastavili su igrači iz Hrvatske sa dobrom igrom i na kraju uspeli da izjednače na 2:2 i izbore odlučujući set. Potpuni preokret, na sreću “Južnoprugaša” ipak je izostao, te je i druga srpska odbojkaška ekipa zabeležila pobedu u odlučujućem setu sa 15:8.

U drugom kolu odbojkašice Beogradskog univerziteta sastaće se sa Univerzitetom Ajdin iz Istanbula u borbi za prvo mesto u grupi, dok će Nišlije ukrstiti koplja sa kolegama iz Poljske, sa Univerzitetom iz Vroclava.