Novo finale za rukometaše FON-a

724

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka plasirali su se u finale lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda pobedivši u polufinalnom duelu ekipu Univerziteta Singidunum rezultatom 26:24 (14:10). Ovim trijumfom FON-ovci su se revanširali svojim kolegama sa Singidunuma za poraz u polufinalu Kupa i tako došli do prilike da se bore za novi trofej ove sezone.

Na samom startu meča igralo se gol za gol, tako da je posle šest minuta igre rezultat bio 4:3 u korist ekipe iz Danijelove ulice koju je u napadu predvodio Sokolov. Nakon početne neizvesnosti usledila je serija FON-a od 7:0. U tim momentima golman voždovačke ekipe zabeležio je tri intervencije, dok se u napad razigrao bekovski tandem Turudić-Teodorović (10:4). Rukometaši Singidunuma nisu uspevali da probiju čvrstu odbranu protivničke ekipe, vezali su bili četiri izgubljene lopte, a seriju protivničke ekipe prekinuli su u 12 minutu meča nakon što se Bošković upisao u strelce (10:5). Međutim,  u narednom napadu FON je pogotkom Mijatovića vratio prednost od plus šest (11:5). Nije se predavao tim Singidunuma. Do kraja poluvremena su uspeli da smanje zaostatak na četiri gola, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 14:10.

Sajovic N.

Drugo poluvreme počelo je novim golom raspoloženog Turudića za prednost FON-a od  15:10. Međutim, uzvratio je tim Singidunuma koji je golovima Mladenovića i Sokolova smanjio zaostatak na tri gola (15:12). Prošlogodišnji vicešampioni su tokom čitave utakmice igrali veoma organizovano i čvrsto u odbrani, dok su u napadu bekovi zadavali velike probleme golmanu Singidunuma. Pri rezultatu 17:15, usledila su dva vezana gola FON-a kojim su vratili prednost sa poluvremena na svoj konto. Turudić se najpre još jednom upisao u strelce, a potom je i asistirao Stojkoviću za predost od 19:15. Singidunum je smanjio zaostatak nakon gola Basare, ali je na drugoj strani precizan bio i Teodorović (20:16). Posle uspešno izvedenog “cepelina”, kapiten Singidunuma, Basara, upisao je svoj drugi pogodak na meču (20:17). Prednost od tri gola FON je održava sve do rezultata 24:21, kada je borbena ekipa Singidunuma, predvođena tandemom SokolovMladenović napravila seriju od 1:3 i tako prišla na samo gol zaostatka 25:24. U poslednjem napadu FON-a, lopta je stigla do Aničića na sredini terena, izgledalo je kao da će igrači Singidunuma uspeti da mu je ukradu, međutim,  on je uspeo da sačuva posed i doda loptu do Stojkovića koji je savladao Minića i postavio konačan rezultat 26:24.