Novo finale za IKT: U polufinalu savladani železničari!

348

Futsaleri Visoke škole za informacione i komunikacione tehnologije (IKT) plasirali su se u finale USSB lige pobediviši u polufinalu ekipu Visoke železničke škole rezultatom 2:0 (1:0). IKT je podpomognut dobrom podrškom sa tribina Posco arene, odigrao taktički skoro perfektnu utakmicu, u kojoj je Železničku limitirao na svega nekoliko šansi i tako se zasluženo našao u borbi za pehar.

Značaj utakmice uticao je da oba tima uđu veoma obazrivo u meč i strpljivo čekaju svoju priliku. Prvi do nje stigli su Železniči, Gajićev šut sa distance sigurno je primirio golman IKT-a, Todorović. Imali su futsaleri Železničke i u nastavku još nekoliko pokušaja, ali udarci Stankovića i Milosavljevića nisu predstavljali problem za Todorovića. Usledio je pritisak IKT-a u kom su se ređale šanse ispred gola Isakovića i bilo je pitanje vremena kada će kapitulirati odbrana Više železničke. Vojinović je poslao pravoremen pas za Živkovića, ali igrač IKT nije uspeo da sa dva metra sprovede loptu u mrežu i tako je propala najveća šansa na meču. Odgovorili su Železničari već u sledećem napadu, međutim ni Sekulić nije bio precizan. Ipak, IKT je uspeo da materaijalizuje bolju igru tri minuta pre kraja prvog dela igre. Posle snažnog udarca Živkovića, golman Železničke je loptu zakačio toliko da dođe pravo u noge Radenkovića, kome je ostao lakši deo posla – 1:0.

Početak drugog poluvremena doneo je možda i najlepšu akciju ovog polufinalnog duela u režiji futsalera IKT-a. Spasić je inteligento ostavio loptu za Vojinovića, koji je predriblao golmana i hladnokrvno duplirao prednost za veliko slavlje svojih navijača – 2:0. Udarcima iz daljine pokušali su Železničari, u nastavku, da pronađu put do gola, ali protiv dobro postavljenje odbrane IKT- a to nije davalo efekta. Inicijativa Železničke omogućila je mnogo prostora za kontranapade i upravo nakon jednog IKT je mogao da zapečati sudbinu svojih protivnika. Međutim, nakon preciznog pasa Mladenovića, njegov saigrač Stanković nije uspeo da realizuje stopostotnu šansu. Probala je ekipa Železničke i sa golmanom-igračem da se vrati u ovaj susret, ali jednostavno ovo nije bio njihov dan i Todorović je ostao nesavladan. Mogli su u poslednjim minutima utakmice futsaleri IKT i ubedljivije da trijumfuju, no Petrović nije uspeo da pogodi prazan gol sa nešto više od pola terena.

Kapiten poražene ekipe, Stefan Gajić izneo je svoje utiske posle završenog polufinala:
„Nije nas htelo i nismo imali sreće, uglavnom nismo dali taj gol, a imali smo prilike. Po meni mnogo bolje smo igrali u prvom poluvremenu, ali eto možda taj nedostatak uigranosti ekipe je presudio. Momcima svaka čast i želim im uspeh u finalu“, rekao je Gajić.

Na drugoj strani, kapiten IKT-a, Aleksandar Vojinović nakon utakmice istakao je dva faktora koja su možda i odlučila utakmicu: „Očekivao sam težak meč jer sam čuo da je ekipa Železničke jako tvrda ekipa. Ušlli smo motivisano, sa jakom odbranom i priveli utakmicu kraju kako smo zamišljali. Sve je išlo po planu. Mnogo je pomogla i podrška navijača, oni skoro svaku utakmicu dolaze da nas podržavaju i to nam mnogo znači. Takođe pored podrške sa tribina, istakao bih i našeg golmana koji je u nekoliko navrata majstorskim intervencijama sačuvao našu mrežu“, zaključio je Vojinović.

Prethodni tekstFilozofski bolji od ETF-a
Naredni tekstFON-ovke šampionke USSB lige
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.