Novi trijumf rukometaša FON-a

335

Aktuelni šampioni lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu, rukometaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su ekipu Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 24:18 (11:8). Momci sa FON-a su tako zadržali maksimalan učinak u grupi B u kojoj suvereno drže prvo mesto.

Do početne minimalne prednosti stigli su rukometaši FSFV-a nakon pogotka Spasića (0:1), međutim sa dva brza gola, jedan sa bekovske i drugi sa krilne pozice FON je stigao do prednosti od 2:1. Momci iz Ulice Jove Ilića do vođstva od plus dva stigli su nakon pogotka Teodorovića za 3:1. Međutim, nisu dozvolili rukometaši sa Košutnjaka braniocima titule da na samom početku meča naprave osetniju prednost. Naprotiv, igralo se gol za gol sve do rezultata 5:4, kada je  Teodorović sa dva vezana gola, doneo FON-u vođstvo od tri gola (7:4). Odbrana FSFV-a imala je problem da zaustavi raspoloženog beka ekipe sa Voždovca, koji je zajedno sa Turudićem predvodio napad svoje ekipe. Ovaj tandem bio je najzaslužniji i za prednost od plus pet do kojih je FON došao na tri minuta pred kraj poluvremena (10:5). Međutim, borbena ekipa FSFV-a napravila je seriju 1:3 kojom su uspeli da smanje zaostatak na tri gola, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 11:8.

Stefanović
Drugo poluvreme počelo je sa po dve greške na obe strane. Međutim, ubrzo su rukometaši i jednog i drugog tima uspeli da konsoliduju svoju igru. FSFV je preko Spasića i Duracovića samnjio zaostatak, no golovima Teodorovića i Kovačevića FON je uspeo da održi prednost od tri gola (13:10). Uspevali su branioci titule da kontolišu rezultat, čvrstom igrom u odbrani sprečavali su rukometaše Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja da uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu. Sredinom drugog poluvremena, FON je ponovo stigao do tada najubedljivijih plus pet (20:15). Uzvratio je FSFV preko Duracovića za 20:16, a nakon novog gola Teodorovića i prvog pogotka Stefanovića FON je poveo sa 22:16. Prednost od šest golova ekipa iz Ulice Jove Ilića uspela je da održi sve do kraja, te je utakmica završena pri rezultatu 24:18.
Crveni kartoni 0 0
Po završetku utakmice rukometaš Fakulteta organizacionih nauka Đorđe Stefanović istakao je da pobeda nije bila tako rutinska kao što rezultat to pokazuje: “Mislim da je pobednika odlučila naša čvrsta igra u odbrani. Dugo nismo uspevali da se oslobodimo prednosti od tri gola, tek na kraju smo uspeli da slomimo otpor jedne od najboljih ekipa protiv kojih smo do sada igrali”, izjavio je Stefanović.