Novi preokret Poljoprivrednika

225

Košarkaši Poljoprivrednog fakulteta upisali su treću pobedu u okviru SUUB lige savladavši Pravni fakultet rezultatom 47:41 (8:9, 12:12, 16:11, 13:9).Nakon rezultatskog zaostatka u prve dve deonice, Poljoprivrednici su režirali još jedan preokret i odličnom igrom  u nastavku zabeležili novi trijumf.

Košarkaši Pravnog fakulteta dobro su otvorili utakmicu i preko Rudića i Milosavljevića došli do prednosti (5:2).  Uzvratili su Poljoprivrednici preko Antića, koji je pogodio sa poludistance, međutim prednost je ostala na istoj strani. Uz šest izgubljenih lopti u ovom periodu, Pravnici nisu uspevali da dobro organizuju svoje napade, dok su njihovi proivnici forsirali šut za dva poena, ali nisu bili mirne ruke. Nekoliko sekundi pre kraja kvartala, Popović je, nakon ukradene lopte, poentirao sa poludistance, te doneo Poljoprivrednicima prvo vođstvo na utakmici (8:7). Ipak, na isti način uzvratio je Nikolić, te se na prvi odmor otišlo pri rezultatu 9:8 u korist Pravnog fakulteta.

Početak druge četvrtine doneo nam je novo rezultatsko izjednačenje, a ponovo je Popović bio precizan sa poludistance (10:10). Ipak, ekipa Pravnog fakulteta je preko Vulića došla do četiri poena prednosti, te naterala svoje protivnike na tajm-aut. Kratak predah urodio je plodom, nakon Stojanca, pogodio je i Ugljić iz okreta, što je donelo novo izjednačenje (16:16). Krajem deonice ekipa Poljoprivrednog fakulteta ušla je u bonus, ali Rudić nije bio precizan na liniji penala. Ipak, poenima Nikolića i Zečevića, Pravnici su povratili rezultatski “višak” i sa pola koša prednosti otišli na odmor (21:20).

Treća deonica bila je ključna u ovoj utakmici. Nakon mini-serije Pravnika od pet poena (26:20), Poljoprivrednici su uzvratili sa devet vezanih poena, a egzekutori su bili Antić i Stojanac. Prednost koju su tada stekli košarkaši Poljoprivrednog nisu ispuštali do kraja meča. Uz nešto čvršću odbranu, ali i veliki broj izgubljenih lopti košarakaša Pravnog iz kojih su se otvarale kontre Poljoprivrednika, sredinom kvartala  njihova prednost iznosila je i osam poena (34:26). Ipak, Pravnici su poenima Marjanovića i Zečevića uspeli da istu smanje na četiri poena (36:32).

Gotovo identičnu sliku gledali smo i u poslednjem periodu. Poenima Ugljića i Đurića, ekipa iz Zemuna stigla je i do prednosti od devet poena, najvećoj na utakmici. Obe ekipe brzo su ušle u bonus, ali su se na liniji penala bolje snašli košarkaši Pravnog fakulteta. Upravo tim poenima, ali i trojkom Lazića, uspeli su da smanje zaostatak, ali ne i da ugroze prednost Poljoprivrednika. Rezultat je na kraju glasio 47:41 u korist košarkaša Poljoprivrednog fakuleta, koji su tako zabeležili treću pobedu, dok je Pravnom fakultetu ovo bio treći poraz, uz dve zabeležene pobede.

Najefikasniji igrač utakmice bio je košarkaš Poljoprivrednog fakulteta, Popović, koji je zabeležio 14 poena, dok se u ekipi Pravnog istakao Rudić sa devet poena.

Najbolji pojedinac na utakmici, Ivan Popović, izneo je svoje utiske nakon meča: “Ušli smo  malo nervoznije u meč, ali smo se kasnije prilagodili i uspeli da stignemo prednost koju su oni imali do poluvremena. Ušli smo u egal u trećoj četvrtini i dobrim kontranapadima i čvrstom odbranom uspeli smo da slomimo protivnika i dignemo rezultat na nedostižnu prednost”, kaže Popović.