Nišlije nastavile pobednički niz, odbojkašice ispustile prednost!

152

Odbojkaši Univerziteta iz Niša pobedili su u drugom kolu grupe B igara u Koimbri odbojkaše Univerziteta iz Vroclava rezultatom 3:0 (25:11, 25:18, 25:19). Od samog start videlo se da je tim sa juga Srbije raspoložen za igru i to se na kraju odrazilo i na rezultat. Rezultatska neizvesnost viđena je samo u prvom delu trećeg seta, ali u ostatku utakmice igru je kontrolisao srpski tim i na kraju zasluženo slavio.

Univerzitet iz Niša otvorio je utakmicu serijom od 5:1 i stavio do znanja protivnicima iz Poljske da im neće biti nimalo lako na ovom susretu. Poljaci su smanjili preko Olševskog i Mihalčuka na 5:3, ali su potom napravili i servis grešku, te je usledila nova serija odbojkaša iz Srbije za vođstvo od 11:4. Poljaci su nastavili da greše i u nastavku prvog seta, a Nišlije su to koristile pre svega preko Blagojevića i Radosavljevića. Odbojkaši Vroclava tek pred kraj prvog dela uspeli su da vežu dva poena iz jedne greške Nišlija i iz bloka preko Mihalčuka, ali prednost Niškog univerziteta bila je nedostižna (21:11). Do kraja seta Niš nije dopustio protivnicima ni jedan poena, a set je završen sa dva vezana as servisa Blagojevića.

I drugi deo igre bez poteškoća pripao je srpskim igračima. Nešto manji broj grešaka poljskog tima uticao je na ne toliko ubedljiv rezultat kao u prvom setu, ali Poljaci nisu imali snage za raspoložene odbojkaše Niškog univerziteta. Četiri asa odservirali su u drugom setu igrači iz Niša preko Marinkovića, Stojkovića i dva puta Blagojevića, dok se u redovima Vroclavskog univerziteta istakao Konševič. Kraj seta obeležile su greške i jednih i drugih, a poslednju je napravio servisom upravo Konševič, izbacivši loptu u aut za vođstvo Nišlija od 2:0.

Treći set doneo je najveću dramu na meču. Oba tima igrala su gotovo bez greške iz igre. Olševski je sa dva uzastopna bloka doneo prvo vođstvo Vroclavu na utakmici od 10:8, ali njegovi saigrači nisu uspeli da tu prednost održe. Igralo se ujednačeno sve do rezultata 11:11 kada su Nišlije zadale završni udarac. Preko Stojkovića i Blagojevića napravili su seriju od 4:1 (15:12) za koju se ispostavilo da Poljaci nisu više imali odgovora. Do kraja su srpski odbojkaši održavali stečenu prednost, Adamčukje samo na momenat pripretio jednim as servisom, ali do preokreta nije došlo. Konačan udarac Poljacima zadao je Radosavljević, poenom iz napada za 25:19.

Najefikasniji odbojkaš u timu Univerziteta iz Niša bio je Aleksandar Blagojević sa 18 poena, dok je u redovima Vroclavskog univerziteta najviše poena upisao Patrik Mihalčuk, 8.

Nešto pre svojih kolega iz Niša, na terenu u Koimbri našle su se i odbojkašice Univerziteta iz Beograda, koje su nakon pobede protiv tima iz Inzbruka u prvom kolu, poražene u drugoj utakmici od Ajdin univerziteta iz Istanbula rezultatom 3:2 (25:22, 25:16, 20:25, 21:25, 7:15). Nakon vođstva od 2:0 u setovima, naše odbojkašice nisu imale snage da zadaju završni udarac i dođu do nove pobede, te su Turkinje predvođene Tugbom Senoglu uspele to da  iskoriste i preokrenu rezultat u svoju korist.

Najefikasnija igračica Beogradskog univerziteta i celog susreta bila je Jelena Stanimirković sa 20 poena, a pobedničkoj ekipi Senoglu je pogodila 15 puta.