Niš dobio i poslednjeg putnika na EUI – Rukometaši Niša bolji od Kragujevčana

317

U finalu Studentske lige Srbije u konkurenciji rukometaša selekcija USS Niša pobedila je izabranike USS Kragujevca rezultatom 29:24 (12:10) i plasirala se na Evropske univerzitetske igre koje će biti održane u julu ove godine.

Susret u niškoj Hali Čair napadom su otvorili domaćini, akcijom Taškovića i Ilića, ali njihov pokušaj zaustavila je prečka. Već na startu susreta atmosfera među igračima postajala je uzavrela. U drugom minutu kapiten domaćih, Mađar, povlači protivnika sa leđa i zarađuje prvo isključenje u utakmici.

Tašković i Ilić bili su inicijatori i sledeće akcije svog tima, ovog puta Ilić iznuđuje sedmerac za svoju ekipu, a Pavlović je bio siguran pri izvođenju i postiže prvi gol u ovom meču.

U 8. minutu Stanojić dobija isključenje, a gosti imaju priliku da ponovo izjednače iz sedmerca. Sojević je lako savladao golmana za 4:4.

Nišlije u 10. minutu ostaju bez čak 2 igrača na terenu, Milenković je isključen nakon grubog prekršaja. Igrači Kragujevca igrali su sjajnu odbranu u tim trenucima, ali ih šut nije služio, pa uprkos brojčanoj nadmoći za to vreme nisu uspeli da postignu nijedan gol.

Čim su domaći ponovo zaigrali u kompletnom sastavu to se odmah odrazilo i na rezultat, Ilić dva puta i Milenković nakon sjajnog ubacivanja između odbrane gostiju su strelci za 7:4. Mogao je domaći sastav i do visokih četiri gola prednosti u 16. minutu. Pavlović je preuzeo odgovornost, izveo sedmerac, ali je njegov pokušaj loba neuspešan.

U nastavku prvog dela igre usledilo je malo nadigravanje dve četvorke – Pavlovića i Lečića. Pavlović se najpre podigao na šut i pogodio sa 9 metara, da bi Lečić odmah potom uzvratio sa dva uzastopna gola za svoju ekipu. Nadigravanje završava Pavlović koji je navukao na sebe dva protivnička igrača i onda dodavanjem iza leđa asistirao Taškoviću za 12:8 .

Nakon tajmauta u 23. minutu, gosti iz Kragujevca su zaigrali nešto organizovanije u napadu, drugo isljučenje Milenkovića u ovom meču iskoristili su na najbolji način, postigli su dva brza gola i prepolovili rezultatski zaostatak.

Izabranici niškog univerziteta nisu iskoristili poslednji napad u prvom delu, pa je rezultat nakon prvih 25 minuta igre glasio opipljivih dva gola prednosti,(12:10) .

21 N.Stanojić

Drugo poluvreme krenulo je u istom ritmu kao i prvo, otvorio ga je kapiten Nišlija, Mađar,s vojim prvim golom u ovom finalu.

Odbrana domaćih ponovo nije funkcionisala kako su želeli, sudije su dosudile novi sedmerac za goste. Ovog puta Mošić je preuzeo odgovornost, ali njegov pokušaj nije bio uspešan. Gosti nisu uspevali tokom većeg dela meča da uspostave balans između odbrane i napada. Nakon što su se upisali na semafor u drugom poluvremenu, ponovo su se branili iz prostora od šest metara što je automatski značilo novi sedmerac. Pavlović je još jednom bio izvođač, ovog puta to je učinio mnogo preciznije, za do tada najveće vođstvo u meču (16:11).

U 32. minutu viđen je duel Mađara i Radenovića koji za rezultat ima obostrano isključenje. Igranje bez svog kapitena kao da nije uopšte poremetilo koncept igre rukometaša Niša, koji u tim trenucima ponovo stiču prednost od 18:13.

Trener domaćih napravio je odličan potez na polovini drugog dela igre, vrativši na parket Taškovića, a šansu je dobio i Krstić.

Prišli su gosti na samo tri gola zaostatka, ali se njihova igra tokom narednih minuta u potpunosti raspala. Usledila je serija Nišlija, Krstić je bio inicijator, dočekao je odbijenu loptu na krilu i postigao gol. Odmah nakon njega pogađa i Taškovići klupa Kragujevca bila je prinuđena da u 39. minutu zatraži tajm-aut. Kratka pauza nije imala nikakav efekat na igru gostiju, dok su domaći igrači nastavili gde su stali. Pavlović seče dodavanje protivnika i jakim udarcem u dalji ugao gola donosi najveću prednost svojoj ekipi – u 40. minutu rezultat je glasio ogromnih 25:17.

Nakon još jednog isključenja u redovima domaćih u 42. minutu, usledio je najbolji period igre rukometaša Kragujevca u ovom meču. Borili su se gosti svom snagom i uz određenu dozu one sportske sreće uspeli da postignu četiri uzastopna gola i primoraju klupu domaćih da u 45. minutu zatraži tajm-aut kako bi eventualno presekli ovaj niz protivnika.

Uspeli su izabranici trenera Saše Markovića da zbiju svoje redove nakon pauze i da uzvrate još jednom, ovog puta, odlučujućom serijom u kojoj su postigli 4, a dozvolili protivniku samo 1 gol. Sve je polazimo za rukom igračima niškog Univerziteta.

Nakon isključenja Radenovića redom su mrežu tresli Pavlović, Ilić kao i Milenković, koji je najpre snažnim udarcem, a zatim i iz kontranapada savladao golmana protivničke ekipe za vođstvo domaćih 29:22 na samo minut do kraja meča.

Statistika USS Niš USS Kragujevac
Ukupan broj golova 29 24
Sedmerci 2/3 (4,4) 3/4 (3,2,4)
Odbrane golmana 8 11
Izgublene lopte 6 10
Isključenja 7 (3,3,8,8,15,15,21) 3 (7,7,8)
Žuti kartoni 2 (3,8) 3 (3,4,6)
Crveni kartoni / /

Rukometaši Univerziteta u Kragujevcu do kraja meča postigli su još dva gola do konačnih 29:24. Usledio je poslednji sudijski zvižduk kao znak za slavlje, kako igrača tako i mnogobrojne publike, koja je došla da bodri Nišlije.

Najefikasniji pojedinac u pobedničkoj ekipi bio je Miloš Ilić sa 6 pogodaka, u stopu su ga pratili Aleksandar Pavlović i Nemanja Milenković sa golom manje. U poraženom sastavu najviše se istakao Lečić sa 7 postignutih golova, a pratio ga je jedino još Sojević sa dva pogotka manje.

Andrija Mađar, kapiten selekcije USS Nišaistakao je da su momci ispoštovali dogovor iz svlačionice i pružili svoj maksimum, te da nisu dozvolili da odlična izdanja protiv ekipa Novog Pazara i Beograda budu uzaludna.

“Svakako veliki uspeh za univerzitetski i sport uopšte u Nišu. Igrali smo protiv jedne veoma jake ekipe, koja je bila bolja od Novog Sada, koji nas je predstavljao na prethodnim Univerzitetskim igrama održanim u Roterdamu. Ispoštovali smo dogovor iz svlačionice, pružili svoj maksimum na terenu i nismo želeli da dobre partije protiv Novog Pazara i Beograda prokockamo na našem terenu. Čestitao bih treneru Markoviću i celoj ekipi, a mi ćemo se potruditi da predstavimo našu zemlju, kao i Univerzitet na najbolji mogući način”, poručio je Mađar nakon ovog uzbudljivog finala.