NINDŽE BEZ MILOSTI PROTIV HERCEGOVACA 2

41

Ubedljivu pobedu u meču u grupi C ostvarile su Nindže savladavši Hercegovce 2 rezultatom 30:68 (2:18, 11:14, 11:19, 6:17).

Od samog starta Nindže su nametnule svoj tempo započevši utakmicu serijom 12:0. Izuzetno čvrsta odbrana i dobra organizacija napada, pre svega spuštanje lopte u reket, donela im je 16 poena prednosti već nakon prvog perioda, u kom je centar Prica bio nerešiva enigma za protivnika. I u drugoj deonici Nindže su nastavile sa efikasnom igrom, ali je nešto slabija odbrana omogućila Hercegovcima 2 veći broj poena – 11.

Drugo poluvreme nije donelo opuštanje vodeće ekipe, upravo suprotno. Plejmejker Nindži Mihailo Ljubinac nastavio je da razigrava saigrače koji su bili izuzetno precizni i stigli do 25 poena prednosti. Jedini otpor na drugoj strani u tim momentima pružao je Pepić. Poslednju četvrtinu pobednički tim otvorio je još jednom velikom serijom od 13:0, a nakon toga su mirno priveli meč kraju.

Najistaknutiji u pobedničkoj ekipi bili su Dušan Prica sa 33 poena, i Mihailo Ljubinac sa 11 asistencija, dok je u poraženom timu najbolji bio plej Aleksandar Pepić sa 15 poena.