Nikolić vodio Saobraćajni do finala

205

Rukomataši Saobraćajnog fakulteta plasirali su se u finale ovogodišnje lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. U polufinalu oni su savladali Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 25:21 (12:9). Obe ekipe pokazale su odličnu igru, a rezultat je bio neizvestan do poslednjeg minuta. Bolja koncentracija saobraćajaca u prelomnim trenucima, donela im je pobedu.

Već u prvom napadu Saobraćajni je poveo sa 1:0 golom Petreševića. Na drugoj strani je uzvratio Bugarinović. U četvrtom minutu, Duracović je dobio žuti karton, a Denić postiže gol zavođstvo Saobraćajnog od 4:2.  Smanjio je Dif na 4:3 golom Duracovića, ali je Nikolić bio precizan za 5:3. Saobraćajni je u nastavku učvrstio odbranu, pa je FSFV teže dolazio do gola (8:5). Ipak, usledila su dva brza i uspešna napada za momke sa Košutnjaka koji su se približili na 8:7 i zatražili tajm-aut.  Odmah nakon pauze, golom Ivanovića FSFV je stigao do izjednačenja. Na asistenciju Petreševića, Toković postiže gol za ponovno vođstvo Saobraćajnog 9:8. Milanović je propustio priliku da iz kontre ponovo izjednači rezultat, lopta je otišla preko gola. Pri rezultatu 10:9, dosuđen je sedmerac za Saobraćajni, precizan je bio Nikolić. U poslednjem napadu prvog poluvremena Šmigić sa krila postiže gol za vođstvo Saobraćajnog 12:9.

Početak drugih 20 minuta obeležili su kontranapadi, ali i odbrane golmana. Na jednoj strani, pokušaj Ivanovića obranio je Đurašić, a Čičković je odbranio pokušaje Nikolića. Milanović je potom postigao gol za Fakultet sporta (12:10). Petrešević je imao priliku da poveća prednost svoje ekipe, ali je lopta išla direktno u golmana FSFV-a. U narednom napadu FSFV-a i Đurašić je sačuvao mrežu Saobraćajnog, a iz kontre je do gola stigao Denić za 13:10. Pri vođstvu Saobraćajnog 15:12, FSFV nakon tri brza napada i golova Duracovića i Bugarinovića, dolazi do izjednačenja 15:15. Saobraćajni je zatražio tajm-aut. Nakon pauze, videla se velika borba obe ekipe. Saobraćajni je opet poveo, ali su Duracović i Ivanović opet izjednačili na 18:18. Golom Milanovića, FSFV prvi put stiže do prednosti u ovom meču (19:18). Nikolić je loptu poslao u gol Dif-a za 19:19. Nakon dva gola Denića, Saobraćajni je poveo sa 21:19, nakon čega su difovci zatražili tajm-aut. Usledila je dramatična završnica. Puzović je asistirao Bugarinoviću za 21:20, a nakon što je Čičković sačuvao mrežu FSFV-a, Puzović postiže i gol za 21:21. Toković je zatim postigao gol za 22:21 u korist saobraćajaca, a Nikolić je povećao na 23:21. U poslednjem minutu, Bugarinoviću se lopta obila o prečku, a golom Ćirkovića za 25:21, Saobraćajni fakultet odlazi u finale.

Najbolji strelac u pobedničkoj ekipi bio je Aleksandra Nikolić sa osam postignutih golova, dok je u ekipi Fakulteta sporta najbolji bio Petar Bugarinović sa  sedam pogodaka u okvir gola.

Igrač Saobraćajnog fakulteta, šestostruki strelac meča Dušan Denić, izjavio je da je dobra odbrana bila značajna za pobedu njegovog fakulteta. “Zaista dobra utakmica, čestitao bih protivnicima na fer i korektnoj igri. Iako smo u napadu bili malo nestrpljivi, odigrali smo perfektnu odbranu. U prelomnim trenucima smo uspeli da odigramo kako treba i povratimo prednost. U finalu očekujemo neizvesnu borbu, FON je zaista dobra ekipa”, rekao je Denić.

Prethodni tekstRukomet USSB: Najava polufinala
Naredni tekstNovo finale za rukometaše FON-a
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja. Kontakt: urednik@sportindeks.rs