Nezaustavljiva Elez za novu pobedu farmaceutkinja

394

Košarkašice Farmaceutskog fakulteta zabeležile su pobedu protiv ekipe Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 54:34 (5:4, 19:6, 17:11, 13:13) i tako nastavile pobeničku seriju u okviru grupe A Lige Univerziteta u Beogradu. Nakon neizvesnog prvog perioda, trio farmaceutkinja Elez-Jelovac-Vujanović, nizom poena u drugoj četvrtini odveo je svoj tim do ubedljive prednosti, koja se u nastavku meča ispostavila kao nedostižnaza ETF.

Penićeva sa ETF-a otvorila je utakmicu sa dva bacanja, dok je na drugoj strani uzvratila Vujanovićeva (2:2). Prvu četvrtinu obeležila je nesigurna igra i jedne i druge ekipe, sa velikim brojem izgubljenih lopti i promašenih šuteva. Tu seriju grešaka, na asistenciju Kovačevićeve, prekinula je novim poenima Penićeva, vrativši ETF u vođstvood 4:2. Do isteka prvih osam minuta ETF nije postigao više nijedan poen, te su farmaceutkinje uspele da preokrenu rezultat. Pogodila je Vujanovićeva jedno od dva bacanja, a poene za preokret ubacila je na kraju četvrtine Stankovićeva, postavivši rezultat od 5:4.

Drugi deo igre počeo je izgubljenim loptama na obe strane terena, a potom je ETF ponovo vratio rezultat u svoju korist (5:6). Izjednačila je sa slobodnog bacanja Jelovac, a onda se ušlo u novi period susreta koji su obeležili promašaji. Na polovini četvrtine, najviše se istakla Jelovac sa FF-a, koja je u tim trenucima zabeležila redom ukradenu loptu, blokadu, ofanzivni skok i dva poena (10:6), pa su igračice ETF-a bile primorane da zatraže tajm aut. Kratka pauza nije im pomogla, a farmaceutkinje su ubrzo došle i do dvocifrene razlike. Dve trojke vezale su Jelovac i Vujanovićeva, a do poluvremena viđeno je i nekoliko kontri koje je za farmaceutski iskoristila Elez. Rezultat na isteku šesnaestog minuta bio je 24:9.

Kovačević Jelena 59
Nastavila je Elez tamo gde je stala u drugoj i na startu treće četvrtine. Pogodila je na asistenciju Berbatovićeve za dva, a potom je dodala i još dva poena iz kontre, nakon što je sama ukrala jednu loptu (28:12). Košarkašice ETF-a nikako nisu uspevale da smanje razliku, iako su pokušavale preko Radovanovićeve i Kovačevićeve. Za to vreme, na drugoj strani dominirala je Elez sa novim poenima, ukradenom loptom i dve asistencije (36:12), Do kraja tim iz Bulevara kralja Aleksandra ipak spustiorazliku na –20, nakon trojke koju je pogodila Kovačevićeva. Pogodila je za dva i Radovanovićeva i u poslednji period otišlo se sa 41:21 u korist Farmaceutskog fakulteta.

Razlika u poslednjem kvartalu ostala je nepromenjena. Igrale su rasterećeno igračice obe ekipe u poslednjih osam minuta što je dovelo do lakih poena na obe strane. U redovima ETF-a istakla se do kraja i Bujićeva sa četiri poena, a pridodala je trojku i Kovačevićeva. Kod farmaceutkinja, na parket vratila seS tankovićeva i upisala u svoju statistiku još četiri poena, dve ukradene i asistenciju. Upravo je ona postigla i poslednje poene na utakmici, košem za dva na asistenciju Elez. Konačanrezultat bioje 54:34 za Farmaceutski fakultet.

Najefikasnija igračica pobedničke ekipe i celog meča bila je Elez sa 14 poena, a dvocifrene farmaceutkinje bile su sa po 11 poena Jelovac i Vujanovićeva. Kod ekipe ETF- istakla se Kovačevićeva sa 9 poena.