Nerešen ishod u duelu Mašinskog i Ekonomskog fakulteta

521

Rukometaši Mašinskog i Ekonomskog fakulteta remizirali su u trećem kolu lige Univerziteta u Beogradu 23:23 (10:13). U redovima mašinaca istakao se Babić sa devet golova, a na drugoj strani najefikasniji je bio Gajić sa pet pogodaka.

Početak utakmice prošao je u znaku igrača sa Ekonomskog fakulteta. Gajić i Maksimović dobro su otvorili meč i omogućili svojoj ekipi da stekne prednost od 6:3. Tad su počeli da se bude njihovi protivnici, odlični Stojanović je počeo da brani sve što se kretalo ka okviru njegovog gola, a na drugoj strani Babić je u veoma kratkom periodu svoj konto golova podigao na šest i tako su mašinci stekli rezultatsku prednost 8:7. Ekonomisti su tada zatražili tajm-aut u želji da prekinu seriju svojih protivnika, što im je i pošlo za rukom. Zaigrali su čvršću odbranu, Gajić i Maksimović su tresli mrežu u napadima i tako je vraćena prednost (11:9). Kraj prvog poluvremena označio je Živojinović brzom reakcijom u odbrani, ukradenom loptom i kontrom koju je sam završio za 13:10.

6  Baša S.
Drugi deo utakmice su mašinci otvorili dobrom odbranom i golovima Trikića i Baše povratili prednost (16:15). Tada se najubojitiji igrač utakmice Babić povredio, ali to ga nije sprečilo da nastavi meč nekoliko minuta kasnije. U nastavku susreta Ekonomski fakulet je ponovo poveo (20:18), a najzaslužniji za to su bili Radoičić i Milanov, koji je nakon dva svoja uzastopna gola „zaradio“ i isključenje od dva minuta. Lečić je realizovao sedmerac za Mašinski fakultet i izjednačio na 20:20. Nekoliko minuta pre kraja utakmice igrač mašinaca Lečić je dobio crveni karton zbog svog trećeg isključenja, a penal na drugoj strani je iskoristio Maksimović. Golom 15 sekundi pre kraja Babić je postavio konačan rezultat ove utakmice 23:23.

Crveni kartoni 1 /
Strelac četiri gola za Ekonomski fakultet Nikola Maksimović istakao je dobru odbranu svoje ekipe. „Zadovoljni smo imajući u vidu da nismo bili kompletni, igrali smo dobru odbranu, ali smo promašili neke ključne šuteve koji su mogli da nam donesu pobedu“, izjavio je Maksimović.

Golman Mašinskog fakulteta Dušan Stojanović odbranio je 12 udaraca protivnika, a kaže da nije u potpunosti zadovoljan igrom svoje ekipe. „Nismo zadovoljni, imali smo veća očekivanja od ovog susreta, ali dižemo formu polako, sledeću utakmicu imamo imperativ pobede, jer smo već remizirali dva meča“, smatra Stojanović.