Neizvestan meč filologa i građevinara

209

Građevinski fakultet savladao je momke sa Filološkog fakulteta rezultatom 2:1 (25:23, 22:25, 15:9) u petom kolu Lige univerziteta u Beogradu. Filologe je predvodio Stošović sa upisanih 10 poena, dok je na suprotnoj strani Petković upisao šest, a pratio ga je Pančić sa zabeleženih pet poena.

Prokockali su igrači Građevinskog fakulteta brzo stečenu prednost od 14:5, filozofi su organizovanijom igriom uspeli da se vrate rezultatski u meč i smanje zaostatak (20:17). Usledila je neizvsna završnica prvog seta u kojoj su građevinari imali četiri set lopte ali su ih greške iz igre omele da privedu set kraju. Petković je iskoristio dizanje Delčeva za prvi tempo i uspešno realizovao petu set loptu (25:23).

Čvrsta igra vodila se od starta drugog seta, pa se do rezultata 12:13 igralo poen za poen. Bolju organizaciju u polju prikazali su filolozi koji su u nastavku meča uspeli da stvore blagu prednost poenima Kocića iz zone četiri i dobrim servisima Stošovića (12:16). Filolozi su u potpunosti kontrolisali igru, bolje pokrivali polje i rezultatom 25:22 uspeli da osvoje set i priliku za preokret potraže u trećem setu.

1 Đurić

U odlučujućem setu filolozi su servis greškom protivnika uspeli da povedu. To ipak nije bilo dovoljno za  ekipu Građevinskogf fakulteta koja je prikazala bolju igru u bloku i organizovanije napade. Vrlo brzo stekli su značajnu prednost (10:5) što je filologe primoralo da zatraže tajm-aut. Ipak, ni nakon pauze nisu uspeli da konsoliduju svoje redove, dok su na strani Građevinskog fakulteta igrači uspešno koristili svako dizanje Delčeva i rutinski priveli meč kraju (15:9).