Nastavak sezone i pobeda FSFV-a!

441

U okviru desetog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja bile su bolje od ekipe Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 46:35 (10:3, 17:12, 8:8, 11:12). Prednost stečenu tokom prve četvrtine, čuvale su igračice FSFV-a do samog kraja bez većih problema, došavši tako do četvrte pobede u ovoj sezoni.

Ligaška pauza od dva meseca osetila se na startu utakmice. Prvih pet napada nije iskorišćeno, da bi potom Stošićeva postigla prve poene za FSFV.  Već u narednoj akciji Eror je došla do svoje druge ukradene lopte, asistirala za Divjak i prednost igračica sa Banovog brda iznosila je četiri poena razlike. Košarkašice FON-a nikako nisu uspevale da dođu do poena u prvih pet minuta susreta, što je još jednim košem na drugoj strani kaznila Rankovićeva (6:0). Stojanovićeva je polovičnim bacanjima konačno pomerila svoj tim sa ,,nule”, da bi Lazićeva nedugo zatim poentirala i po prvi put iz igre (6:3). Na prvu pauzu ipak se otišlo sa ubedljivijom prednošću FSFV-a, nakon što su dve asistencije Stošićeve iskoristile Divjak i Rankovićeva (10:3).

Drugi period igre otvorila je blokada Rankovićeve nakon šuta Banjac, a potom i serija poena FSFV-a, u kojoj se Eror istakla sa pet poena (četiri iz igre uz dodatno bacanje). Na isteku trećeg minuta otišlo se na prvi tajm-aut, a rezultat na semaforu bio je 17:5. U nastavku četvrtine obe ekipe počele su da pogađaju, što je rezultovalo time da je drugi deo meča bio i najefikasniji. Koševi Lazićeve i Stojanovićeve, najraspoloženijih košarkašica u ekipi FON-a, nisu bili dovoljni da se smanji razlika, jer su na drugoj košarkašice FSFV-a gotovo sve pogađale, te je rezultat na poluvremenu glasio 27:12.

Anđelija Ranđelović 14

Drugo poluvreme počelo je identično kao i prvo – nizom promašaja i izgubljenih lopti na obe strane. Eror i Nikolićeva razmenile su po koš u trećem minutu, a nešto agresivnija igra u odbrani u tom delu igre koštala je košarkašice FON-a još većeg zaostatka. Poene sa linije slobodnih bacanja postigle su Divjak i Stošićeva. U poslednjih osam minuta otišlo se sa  razlikom od 12 poena koja je bila i na poluvremenu, nakon što je Nikolićeva pogodila za FON, a Rankovićeva sa FSFV-a promašila u poslednjem napadu šut za tri poena (35:23).