Nagrađeni fudbaleri Visoke tehničke škole

90

Povodom obeležavanja Dana studenata Univerziteta u Nišu, ove nedelje su na terenima OŠ„Dusko Radovic“ igrani turniri u brojnim sportovima. Jedan od glavnih dogadjaja, svakako, je bio i turnir u malom fudbalu. Skoro svi fakulteti prijavili su svoje ekipe, tako da je konkurencija bila velika. Zahvaljujuci sunčanom danu, bilo je dosta navijaca, te je vladala dobra atmosfera kako na terenu, tako i na tribinama. Za trofej su se u finalnoj utakmici borili Visoka tehnička škola i Prirodno-matematički fakultet. Prvo mesto osvojila je VTŠ.

U prvom polufinalnom meču sastali su se fudbaleri VTŠ i Elektronskog fakulteta.Treba napomenuti da je tim Elektronskog bio znatno oslabljen, zbog odsustva nekolicine prvotimaca. Obe ekipe su igrale veoma čvrsto i pažljivo na početku susreta. Pred sam kraj perioda, Darko Živkovic je svojim golovima u sedmom i desetom minutu šokirao Elektronce i doneo svojoj ekipi veliku prednost. U nastavku , Tehničari su igrali još pažljivije i defanzivnije , te su Elektronci uspeli samo da smanje rezultat pogotkom Milana Stevanovića u osamnaestom minutu. Na kraju meč VTŠ-Elektronski završen je sa 2:1.

Drugo polufinale izmedju ekipa Pravnog i Prirodno-matematičkog fakulteta umalo je bila preslikana utakmica prvog polufinala. PMF je golovima Stefana Jovića u šestom i osmom minutu stekao prednost na poluvremenu. Pravnici su uspeli da na početku drugog poluvremena stignu do gola preko Darka Stankovića u jedanaestom minutu. Međutim, nakon toga, utakmica je zamrla, sve do iznenadnog, fantastičnog gola golmana Pravnog, Stefana Stamenkovića, sa skoro pola terena. To je uvelo utakmicu u neizvesnu završnicu i usledili su penali. Ipak sjajan potez Stamenkovića nije bio dovoljan za prolaz u finale, jer su fudbaleri PMF-a posle boljeg izvođena penala slavili rezultatom 4:3.

12874512_10201314828630455_638799247_o

Posle pauze za utakmicu izmedju fudbalerki FSFV-a I Elektronskog na red je doslo i finale. Između pobednika polufinalnih utakmica vođena je napeta  igra. Prvo poluvreme krenulo je veoma oprezno jer nijedna ekipa nije želela da nepotrebno rizikuje. Sve što je viđeno u tom delu igre bila je po jedna stativa na obe strane, te se na odmor otišlo bez golova. U nastavku, uprkos trudu i želji igraca, umor je dosao do izrazaja i obe ekipe su izgledale kao da čekaju penale kako bi se odlučilo pitanje šampiona. To se ispostavilo tačnim, jer se utakmica završila bez golova. Posle tri standardna penala ekipe su jos uvek bile izjednačene, sa po 3 pogotka.Tek u petoj seriji igrač PMF-a je pogodio stativu i dao šansu za titulu protivnicima. Odgovornost je na sebe preuzeo  golman i kapiten Visoke tehničke škole, Marko Jovanovic, i pogodio za konačni trijumf svoje ekipe (5:4).

„Turnir je bio perfektno organizovan, bilo je jako naporno, jer smo igrali celog dana, imali smo kratku klupu, ali su lepo vreme i publika ulepšali ceo dogadjaj i dali nam volju za igrom. U finale smo ušli i protivnici i mi dosta iscrpljeni i igrali smo veoma rezervisano. Nekako smo znali da ce doći do penala i na kraju je lutrija odlučila o pobedniku’’- izjavio je skromno Marko Jovanovic nakon podizanja pehara sa svojim saigracima.