Muzičari u četvrtfinalu

344

Futsaleri Fakulteta muzičke umetnosti poslednji su učesnici četvrtfinala lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Oni su u osmini finala rezultatom 4:1(2:0) slavili protiv ekipe Beogradske politehnike. Najraspoloženiji u redovima muzičara bio je Paunović koji je postigao dva gola.

Na početku utakmice FMU je preuzeo kontrolu. Napadali su preko Paunovića i Bulatovića, međutim golam Politehnike je bio siguran ispred svog gola. Na drugoj strani, Politehnika je zapretila preko Pešića, ali je njegov udarac bio nedovoljno precizan. Tokom prvih deset minuta igre istakli su se golmani obe ekipe, koji su svojim intervencijama sprečili da dođe do promene rezultata. Međutim, golman Politehnike je bio nemoćan nakon što je Bulatović snažno šutirao iskosa u dalji gornji ugao i tako pogodio za prednost muzičara od 1:0. Fakultet muzičke umetnosti nastavio je sa inicijativom i nakon vodećeg pogotka, zapretili su preko Božilovića nakon brzog kontranapada, ali je Vujović uspešno zaustavio njegov pokušaj. Inicijativa muzičara urodila je plodom u 18. minutu kada ja Bulatović oduzeo loptu na sredini terena, povukao kontranapad, dodao loptu do Paunovića koji je snažnim šutem po zemlji savladao protivničkog čuvara mreže za 2:0. Do kraja poluvremena Bulatović je imao još jednu priliku da se upiše u strelce, ali je Vujović odbranio njegov pokušaj, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0.

Početkom druge deonice Politehnika je uspela da prepolovi zaostatak. Ilić je dodao do Radića koji je iskosa šutirao i savladao golmana muzičara za 2:1. Priliku da izjednače futsaleri Beogradske politehnike imali su preko Ilića, ali je njegov snažan šut sa oko devet metara zaustavio Đorđević. Do nove prednosti od dva gola FMU je stigao ponovo nakon kontranapada. Horvat je uspešno zaobišao svoje čuvare, snažno šutirao po zemlji i pogodio za 3:1. Politehnika je pokušavala šutevima sa distance da ugrozi gol muzičara, međutim ni Pešić ni Ilić nisu bili dovoljno precizni. Na drugoj strani ekipa iz Ulice kralja Milana svoju priliku za novi pogodak čekala je nakon kontranapada. Novi pogodak se dogodio upravo nakon brze kontre koju je povukao Paunović. Oduzeo je loptu na sredini terene, pretrčao protivničke igrače i preciznim udarcem iskosa u dalji ugao pogodio za 4:1. Do kraja poluvremena obe ekipe su imale prilike za gol, međutim rezultat je ostao nepromenjen, te će Fakultet muzičke umetnosti izaći na megdan prošlogodišnjim vicešampionima, Visokoj školi za IKT u četvrtfinalu koje je zakazano za nedelju 10.12.2017. od 14:30.

Po završetku utakmice strelac vodećeg gola za Fakultet muzičke umetnosti, Vladimir Bulatović istakao je da je veoma zadovoljan zbog plasmana u četvrtfinale iako su loše počeli grupnu fazu: “Takmičenje smo počeli sa dva poraza, a prvi je bio od Singidunuma, tad nam je ekipa bila u rasulu, nisu bili svi igrači, ali posle smo počeli da se uigravamo. U zadnja tri kola smo uspeli da dobijemo sve rivale i obezbedimo treće mesto koje vodi dalje. Sad protiv Politehnike odigrali smo čvrstu utakmicu, nadali smo se da ćemo malo lakše dobiti, ali protivnici su pružili dobar otpor. Imali smo šanse i u prvom i u drugom poluvremenu koje nismo iskoristili, ali smo uspli da iskoristimo dovoljno za pobedu. Takođe bih čestitao protivnicima ne fer i korektnoj borbi”, izjavio je Bulatović.