MIRA FURLAN “IZULA” OPANKE

171

U prvom meču grupe C ekipa Mira Fulran savladala je ekipu Raskiseliše li ti se opanci rezultatom 50:24 (7:3, 17:3, 15:15, 11:3).

Početak utakmice obeležilo je mnoštvo izgubljenih lopti i promašenih šuteva na obe strane, te je u petom minutu rezultat bio tek 2:0 za Miru. Međutim, u nastavku smo videli mnogo rasterećeniju i efikasniju igru pobedničke ekipe. Neproduktivna prva četvrtina trgla je igrače Mire Furlan koji su zaigrali bolje u drugom periodu i napravili, ispostaviće se, nedostižnu razliku. U tim trenucima Stefan Janjić je atraktivnim dodavanjima uspeo da probudi ekipu, i Mira Furlan je na poluvreme otišla sa prednošću od 21 poena. Opanci su zaigrali tek u trećoj četvrtini, jedinoj u kojoj su postigli više od 3 poena, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Najbolji pojedinac na meču bio je Stefan Janjić, bek Mire Furlan, sa 21 poenom.