Milovanović doneo pobedu VIŠERU

240

Košarkaška utakmica između Visoke škole elektrotehnike i računarstva i Visoke sportske i zdravstvene škole završena je rezultatom 49:48 (18:9, 8:11, 7:11, 16:17) u korist VIŠER-a. Utakmica je zaista odigrana na vrlo visokom nivou, a poen za pobedu postigao je Milovanović tri sekunde pre kraja meča.

Meč su bolje otvorili studenti VIŠER-a. Za tri poena bili su precizni prvo Lekić a zatim i Tomić. Na drugoj strani dobar je bio Živković, koji je za sportiste postigao prvih sedam poena. Ipak, osetnija razlika u korist Elektotehničara osetila se već serdinom deonice kada su napravili seriju od 6:0 predvođenim Peiterom. Na tri minuta do kraja prvog dela rezultat je bilo 14:9 u korist Više elektrotehničke. Do kraja prve četvrtine, Milovanović je atraktivnim pasom uposlio Peitera koji je pogodio za dva poena. Prvi deo meča završen je 18:9 u korist VIŠER-a.

Drugih deset minuta znatno kvalitetnije odigrali su sportisti. Njihv igrač sa brojem 6 Peruničić, otvorio je četvrtinu sa pogotkom pod faulom koji je naknadno i realizovao. Nakon toga i Ćirić je realizovao dva slobodna bacanja. Serijom od 7:0 zdravstvena škola prišla je na dva poena zaostatka – 16:18. Na drugoj strani Peiter je držao Elektrotehničare da bi uz zvuk sirene koja je označila poluvreme Lekić pogodio šut za tri poena. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 26:20 u korist VIŠER-a.

Treći period obeležile su dobre odbrane i generalno mali broj poena. Mini serijom od 5:0 koju je napravio Živković, tim Visoke zdravstvene je prišao na samo pola koša zaostatka – 26:25. Ipak, tada je u igu ušao centar elektrotehničara Milin, koji je sa pet poena u ovoj četvrtini održao VIŠER u vođstvu. Dva puta se dobro snašao pod protivničkim košem te je poentirao, a na drugoj strani je uhvatio isti broj defanzivna skoka. Nakon tajmauta sportisti su postigli četiri poena pa se na pauzu otišlo sa 33:31 u korist VIŠER-a.

Poslednju četvrtinu bolje su započeli Sportisti. Predvođeni Dabanovićem i Živkovićem, napravili su seriju 7:0 pa su svoju ekipu doveli u prednost od 33:38. Na drugoj strani, Višer se opet oslonio na Milina. Ovaj momak je u dva uzastpoena napada bio precizan za tri poena. Peiter je na to dodao polaganje tako da su elektrotehničari ponovo stekli prednost, ovog puta 41:38. Tada su momci sa Visoke sportske sazvali tajmaut a posle njega je Živković pogodio za dva i za tri poena. Ovim pogocima, pogotovo trojkom sa osam metara, sportisti su dobili na samopouzdanju a rezultat je ponovo bio pola koša za VIŠER – 43:42. Centar VIŠER-a Milin je realizovao slobodna bacanja, a Peiter je pogodio koš za dva poena.  Na drugoj strani, 11-ica Živković delovao je nezaustavljivo. Pogodio je za dva poena pod faulom a nakon toga i trojku. Ovom serijom od 6:0 sportisti su poveli sa 48:47. Elektrotehničari su pozvali tajmaut kako bi organizovali poslednji napad jer je do kraja ostalo 25 sekundi. Očigledno, ideja im je urodila plodom. Odigrali su miran i staložen napad koji je tri sekunde pre kraja realizovao Milovanović popularnim „flouterom“. Ovaj pogodak označio je kraj meča i veliku radost ekipe Visoke škole elektrotehnike. Na kraju, konačan rezultat ove utakmcie glasio je VIŠER 49:48 Visoka sportska.

Eletktrotehničare je poredvodio Peiter sa 14 poena i dve asistencije. Osim njega, dobar je bio i Milin sa dva poena manje. Kod Sportista se istakao Živković koji je upisao 25 poena i 4 asistencije.

Junak meča i strelac poslednjeg koša Milovanović nije krio zadovoljstvo nakon pobede svog tima: „Utakmica je bila pre svega teška i neizsvesna. Igrali smo bez najboljeg igrača, ali smo i to prebrodili. Nadam se da ćemo nstaviti naš pobednički niz, rekao je Milovanović.