Mijovićeva majstorija ukrasila trijumf Filozofskog

309

Futsaleri Filozofskog fakulteta nadigrali su ekipu Učiteljskog fakulteta i zasluženo slavili rezultatom 4:1(1:0) u okviru 10. kola lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu.

Susret grupe G, odigran u hali SC Rakovice, počeo je u jakom ritmu, sa velikim brojem faulova na obe strane. Prvi su ozbiljnije zapretili filozofi. Popović je spojio sa golom Gmizića, ali je “desetka“ Filozofskog šutirala pored gola. Sa druge strane pokušaj Grbe, iz velike udaljenosti, uspeo je da ukroti golman Filozofskog fakulteta. Osmi minut prvog poluvremena doneo je gol za filozofe. Popović je demonstirao šta znači kontrola lopte – posle nekoliko driblinga, došao je u povoljnu situaciju za šut, raspalio po lopti i uz malo sreće pogodio za vođstvo filozofa. Mogli su futsaleri Filozofskog pre isteka prvih 20 minuta da vode ubedljivije, ali udarci Lajovića i Popovića nisu završili iza leđa golmana Dabovića.

Momci sa Učiteljskog fakulteta, bez izmene, igrali su beskompromisno i napadački orjentisano – što im se u trećem minutu drugog dela isplatilo. Tansković je izjednačio, posle pravovremenog dodavanja Grbe. Odgovor filozofa stigao je ekspresno, minut nakon primljenog gola, Jezdimirović je zatresao mrežu za novu prednost svog tima. Učitelji su pokušali da se vrate u meč preko inspirisanog Nikolića, čiji je atraktivan pokušaj završio na stativi. U nastavku Filozofski je iskoristio svežinu i više raspoloživih igrača, i došao je do novog pogotka. Uigranu akciju, golom je krunisao Gmizić –3:1. Potez koji je obeležio, susret desetog kola SUUB lige, dogodio se tri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka. Grbović je posalo pas sa svoje polovine, a Mijović inteligentno lobovao golmana za ovacije malobrojne publike u Rakovici (4:1).