Menadžment lako izašao na kraj sa Građevinom

79

Ekipa Menadžmenta porazila je Građevinu u prvom kolu B gupe rezultatom 1:4 (0:2).

Od samog starta Menadžment je delovao kao bolja ekipa, a zapretili su već u drugom minutu, no je Vojinović bez problema intervenisao. Golman Građevine nije imao tako lak zadatak u četvrtom minutu. Prvi udarac odbranio je gotovo akrobatskom odbranom, ali njegovi loše postavljeni saigrači nisu ispratili kretnju Sekulića koji je iskoristio odbitak i doneo Menadžmentu prednost od 0:1. Građevina ni posle primljenog gola nije odlučnije krenula u napad i ekipa nije imala gotovo nijednu akciju vrednu pažnje u prvom delu igre. Potpunu dominaciju u prvom poluvrmenu Menadžment je krunisao u devetom minutu drugim golom. Ukrali su loptu na sredini terena, stuštili se ka Vojinoviću, koji je opet dobro intervenisao u prvi mah, ali je Renić naleteo na loptu i pogodio.

U drugo poluvreme agresivnije su ušli igrači Građevine koji su morali da nadoknade dva gola zaostatka kako bi uzeli makar bod. U prvom pravom napadu pred golom Menadžmenta su se spetljali, ali su u drugom pogodili mrežu. Nakon kornera Rašić se najbolje snašao u kaznenom prostoru i postigao pogodak – 1:2. Igrao se 13. minut. Slavlje Građevinara kratko je trajalo, jer je već u 14. minutu Menadžment vratio dva gola prednosti. Nakon snažnog centaršuta sa strane Vučković je samo „otvorio“ stopalo i kroz noge Vojinoviću postigao pogodak. U finišu utakmice svi igrači Građevine, pa čak i golman, prešli su na protivničku polovinu kako bi pokušali da sa igračem više u napadu nešto učine. Jeremić je imao nekoliko dobrih udaraca u tim trenucima, ali je Randelj sve odbranio. Napadačka taktika obila se o glavu Građevini u 19. minutu, kada je Sekulić presekao jedan pas na sredini terena i plasirao loptu u nebranjenu mrežu za konačnih 1:4.

– Zadovoljan sam svojom igrom i igrom ekipe. Na vreme smo poveli i lepo meč priveli kraju – rekao je dvostruki strelac za Menadžment, Strahinja Sekulić.

Ljubiša Tridić iz ekipe Građevina istakao je da oni nisu zadovoljni porazom, ali da im je ovo bilo prvo okupljanje i da se nada da će ubuduće njegova ekipa igrati bolje.