Medicnski do nove pobede preko ETF-a

348

Rukometaši Medicinskog fakulteta savaladali su ekipu Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 17:15 (8:8) u četvrtom kolu rukometne Lige Univerziteta u Beogradu. Rezultat je bio neizvestan do poslednjih 10 minuta kada je Medicnski imao bolju realizaciju napada. Doktori su tako upisali treću pobedu ove sezone.

Medicinski fakultet je golom Maksimovića poveo sa 1:0. Žarković je potom izjednačio na 1:1. Nakon što je Maksimović postigao gol za prednost Medicinskog 2:1, nekoliko minuta nije bilo golova. Potom je Isaković ponovo izjednačio rezultat na 2:2. U nastavku se igralo gol za gol. Doktori su stigli do dva gola prednosti 7:5, ali je za ETF sa linije sedam metara bio precizan Kovačević (7:6). Usledio je tajm-aut koji je zatražio Medicinski. Nakon promašaja Marinkovića iz ekipe medicine, Radović je golom ponovo izjednačio na 7:7. Golovima Maksimovića za Medicinski i Radovića za Elektrotehnički poluvreme se završilo rezultatom 8:8.

9 Radović N.

Drugi deo igre doneo je ponovo izjednačenu borbu. Ponovo se igralo gol za gol. Nakon izjednačenja 11:11, golovima Savića i Maksimovića tim Medicinskog stiže do 13:11. Na 13:12 smanjio je Isaković. U nastavku su u napadu bolji bili rukometaši medicine te su stigli do prednosti 16:13. Nakon tajm-auta, Tulić je pošao u kontru, dodao Vasiljeviću, ali nije bilo gola. Isaković je opet smanjio vođstvo protivnika na 16:14. Ipak Vasiljević je potvrdio prednost svoje ekipe 17:14. U poslednjim sekundama, za ETF je dosuđen penal. Precizan je bio Kovačević te je utakmica završena rezultatom 17:15 u korist Medicinskog fakulteta.

U pobedničkoj ekipi najbolji strelac bio je Vasiljević sa sedam postignutih golova, dok su u timu ETF-a najbolji bili Radović i Isaković sa po četiri pogotka.