Medicinski fakultet do pobede preko kontri

417

Košarkašice Medicinskog fakulteta savladale su ekipu Filozofskog fakulteta rezultatom 38:26 (7:13, 17:18, 24:24, 38:26)u okviru 14. vikenda SUUB lige. Bolja odbrana kao I bolje realizovane kontre dovele su u drugom poluvremenu do preokreta i naravno na kraju i do pobede ekipu Medicinskog fakulteta.

Meč je otvoren sa po dva promašena zicera na obe strane i tek treći napad donosi poene Medicinskom fakultetu preko zicera Teodosićeve. Na to druga strana odgovara sa trojkom i potom dva laka zicera u kojima asistira Mijakovićeva. Medicinarke sa linije za slobodna bacanja i dva koša pod obručem broja 16 pokušavaju da uhvate priključak što im ne uspeva.  Do kraja prve četvrtine Filozofski fakultet je držao kontrolu i preko još jedne trojke i zicera, koje je postigla Tomić došao do prednosti 7:13.

Druga četvrtina je obilovala promašenim zicerima gostujuće ekipe,  kojoj nije pomogao ni tajm-aut,  uz tek jednu datu trojku Mijakovićeve i  poene sa linije penala. Medicinski fakultet je ipak odigrao mnogo čvršće u odbrani i preko par kontri najavio bolju igru u nastavku meča. Milosavljevićeva je sa 2 asistencije i zicerom pogurala ekipu ka rezultatu 17:18 za gošće, kojim su ekipe otišle na odmor.

Drugo poluvreme je započelo boljom igrom Medicinskog fakulteta  na obe strane terena. Sa dva zicera I trojkom režirale su preokret za rezultat 24:18. Ipak posle tajm-auta uz par dobrih odbrana , datom trojkom i lakim zicerom gošće se vraćaju u igru i ova četvrtina se završava rezultatom 24:24.

Kovačević 20
Usled umora  poslednja četvrtina je bila veoma naporna za obe ekipe. Bolje su se snašle domaćice koje su posle slabog otvaranja ove četvrtine potpuno okrenule rezultat u svoju korist. Koš gošći je bio zatrpan sa lakim zicerima iz kontri dok se haotična igra Filozofskog fakulteta  prenela i na drugi kraj terena. Komunikacija je bila loša, lopta se kretala sporo a i umor je uzeo maha. Na kraju rezultat 38:26 i zaslužena pobeda Medicinskog fakulteta.