Medicinari našli lek za FSFV

322

Rukometna ekipa Medicinskog fakulteta odnela je pobedu u duelu sa Fakultetom sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 21:19 (11:9) u okviru lige Sportskog udruženja univerziteta u Beogradu. Medicinski je vodio tokom većeg dela meča, ali je FSFV uspeo da se vrati i preokrene u drugom poluvremenu. To, međutim, nije bilo dovoljno da ekipa sa Košutnjaka odnese pobedu.

Prvi gol na meču postigao je  Biočanin sa Medicinskog, a izjednačenje FSFV-u doneo je Damjanović. Medicina je potom postigla dva nova gola za prednost 3:1. Damjanović i Andrović su pogađali za izjednačenje sportista (3:3), a prvo vođstvo ekipi FSFV-a je doneo Petrović (5:4). Od tog momenta, Medicinski fakultet pravi seriju 4:0 i dolazi do prednosti od plus tri (8:5). Odbrane obe ekipe su bile na visokom nivou, nije bilo lakih golova ni na jednoj strani. Ekipe su morale da se pomuče kako bi materijalizovale svoje napade. Medicinski je u nastavku prvog poluvremena kontrolisao rezultat, povećali su svoju prednost na četiri gola u 15. minutu (10:6), ali to nije obeshrabrilo Fakultet za sport da igra svoju igru. Do kraja poluvremena, golman tima sa Košutnjaka Čičković je bio na visini zadatka zabeleživši dve odbrane i primivši jedan gol, a to je napad njegovog tima znao da iskoristi. Serijom 3:0 preko Damjanovića i Spasića, FSFV je uspeo da se primakne na jedan razlike (10:9), ali je Marković doneo dva gola prednosti medicinarima na poluvremenu (11:9).

Vrakela Savić

Drugo poluvreme je bilo dosta izjednačeno. Ekipe su nastavile veoma dobru igru u odbrani, ne prezavši od grubih faulova. To su sudije znale da sankcionišu kartonima i isključenjima. Igra gol za gol je nastavljena, pa se ni posle 10 minuta u drugom periodu igre rezultatska situacija nije previše promenila. Čičković je nastavio da brani kao i u prvom poluvremenu, ali je napad FSFV-a ovog puta bio neefikasniji nego u ranijem delu utakmice. Takođe, Fakultet za sport je imao u dve situacije igrača manje. Prvo je Andrović dobio dvominutno isključenje, a zatim je i Vrakela zaradio istu kaznu. Drugi kažnjeni igrač se nije lako mirio sa odlukom sudija, pa je stoga dobio crveni karton i tako dodatno oslabio svoj tim. U 28. minutu, medicinari su vodili 15:12, ali je tada FSFV zaigrao još jače u odbrani i stigao do jednog gola zaostatka preko Damjanovića i Androvića (15:14). Biočanin je povećao na 16:14, a Medicinski je zatražio tajm-aut na 10 minuta do kraja meča. U prvom napadu po završetku pauze, Maksimović iz redova Medicinskog je dobio isključenje, a Damjanović golovima i Čičković intervencijama na svom golu donose izjednačenje Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje (16:16). Biočanin je vratio prednost Medicini, a Andrović je pogodio za povratak na početak (17:17). Na osam minuta do kraja meča, Medicinski je opet reagovao tajmom. Posle povratka na teren, rukometaši FSFV-a su poveli prvi put još od prvog poluvremena, a strelac je bio Spasić (18:17). Maksimović je vratio egal, ali Damjanović donosi prednost svom timu novim golom (19:18). Biočanin lepim golom izjednačava, a u sledećem napadu FSFV-a, Spasić promašuje zicer. Taj promašaj je naplatio Vasiljević, pogotkom na asistenciju Biočanina (20:19). Jovanović potom dobija isključenje, a Maksimović posle kontre pogađa za 21:19 i tako rešava pitanje pobednika ove utakmice.

U pobedničkoj ekipi je najefikasniji bio Biočanin sa 10 golova, a isto toliko puta se u strelce upisao i Damjanović za tim Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje.