Medicina slavila u neizvesnoj završnici

304

U okviru četvrtog kola rukometne lige Univerziteta u Beogradu rukometaši Medicinskog fakulteta savladali su ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 14:12 (9:9).  U neizvesnoj utakmici se kod pobednika istakao Cubović sa 4 postignuta gola, dok su kod pravnika Marinković i Đorđević postigli po 3.

Utakmicu je šutem otvorio tim Medicinskog fakulteta. Cubović je imao priliku da dovede njegovu ekipu u vođstvo, međutim tom prilikom istakao se Simić odbranivši mu pokušaj. Posle dva minuta nepovezane igre, Medicinski fakultet je preko Markovića u jednom kontranapadu došao do prednosti od 1:0. Pravnici nisu imali rešenja u napadu dok su se dva naredna napada Medicine završavala pogotcima Makimovića i Savića za 3:0. Nakon ovakvog početka meča pravnici su pokušali da ubrzaju ritam i promene tok utakmice. Isključenje Vasiljevića iskoristili su rukometaši Pravnog fakulteta i smanjili na 3:2. Igralo se gol za gol do rezultata 6:4. Medicinski fakultet je u tim momentima nalazio rešenja u napadu i dobro igrao odbranu. Prednost je uvećao Vasiljević na asistenciju Srbljaka. U narednom napadu rezultat je već iznosio 8:4. Cubović je odlučio da sam završi akciju i poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Seriju od 0:3 za pravnike započeo je Ninković pogotkom sa devet metara. Iznuđeni sedmerac je u gol pretvorio Marinković, koji je već u sledećem napadu iskoristio grešku Medicine i još jednom zatresao mrežu protivnika. Rezultat je bio 8:7. Deveti gol za Medicinski fakultet postigao je Marković u situaciji 1 na 1 sa golmanom Pravnog fakulteta Simićem. Na 9:8 smanjio je Đorđević iskoristivši dodavanje Ninkovića. Sedmerac ekipa Medicine nije iskoristila i usledio je brz odgovor pravnika već u sledećem napadu kada je gol postigao Đorđević. Na poluvreme se otišlo izjednačenim rezultatom 9:9.

99 Jevtić V.
U drugom poluvremenu viđeno je manje golova, ali je borba ova dva tima bila izjednačena. Prvih nekoliko minuta drugog dela igre ekipe su čuvale posed i pokušavale da do pogotka dođu preko uigrane akcije. Promašaj Mladenovića, tačnije pogođenu stativu „kaznili“ su rukometaši Medicinskog fakulteta golom Makimovića sa krila za 10:9. Cubović je povisio na 11:9 kada je šutirao precizno sa deset metara. Vasiljević i Mladenović zaradili su po isključenje u jednom duelu koji je učinio ovaj meč još neizvesnijim. Golmani obe ekipe Marinković i Simić, istakli su se odbranama i zahvaljujući njima rezultat na semaforu nije se menjao neko vreme. Marinković je preciznim šutem smanjio na 11:10.  Delovalo je da je ovim golom momentum utakmice prešao na stranu Pravnog fakulteta jer su u naredna tri napada postigli dva gola. Prvo je precizan bio Đorđević a zatim i Mladenović. Rezultat je preokrenut na 11:12. Medicinski fakultet je pojačao i ofanzivu i defanzivu i napravivši seriju od 3:0 došao do bodova. Dva pogotka Cubovića i gol Srbljaka rešili su pitanje pobednika. Pokušali su pravnici da promene situaciju na terenu u njihovu korist, međutim bezuspešno. Utakmica je završena pobedom Medicinskog fakulteta rezultatom 14:12.