Medicina prejaka za FSFV u borbi za bronzu

357

Rukometaši Medicinskog fakulteta slavili su nad Fakultetom sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 17:15 (7:6) u borbi za bronzano odličje u Ligi Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u hali SC Banjica, a posle neizvesne borbe, medicinari su uspeli da se nešto bolje snađu i iskoriste svoje šanse za pobedu, te osvoje medalju.

Utakmica je počela golovima Spasića i Jovanovića (sedmerac) za vođstvo FSFV-a. Vasiljević je smanjio na 2:1, a Duracović je zaradio isključenje. Novih plus dva ekipi sa Košutnjaka je doneo Jovanović svojim drugim golom. U narednim minutima su obe ekipe promašile po penal (Jovanović za FSFV, Marinković za Medicinski), a Marinković je nešto kasnije pogodio za 3:2. Marko Maksimović je potom isključen na dva minuta, a to su FSFV-ovci iskoristili i postigli gol preko Milana Ivanovića iz kontre (4:2). Posle ovog pogotka su igrači FSFV-a igrali nešto slabije, te su dopustili medicini da postigne tri vezana gola i prvi put povede (5:4). Duracović je posle petog gola protivnika ponovo dobio dvominutnu kaznu, a zatim je post u napadu FSFV-a je prekinuo Spasojević (5:5). Na drugoj strani je Vasiljević poslat na prinudni odmor u periodu od dva minuta, a Medicinski je zatražio tajm-aut nešto kasnije, u 18. minutu. Po završetku kratke pauze je Vuković pogodio za prednost FSFV-a (6:5) koja nije dugo trajala. Marinković i Vasiljević su golovima u smiraj prvog dela igre doneli medicini prednost od 7:6, s kojom se otišlo na poluvreme.

Srbljak

Drugi period igre je otvorio Jovanović golom u “rašlje”, a Đorđević je vratio prednost medicini sa sedam metara. Spasić je potom isključen u redovima FSFV-a, a Duracović je ipak uspeo da im donese izjednačenje (8:8). Maksimović je pogodio sa krila, a posle perioda nepovezane igre oba tima, Duracović je zaradio treće isključenje i automatski crveni karton. Ovo su igrači Medicinskog iskoristili i golom Markovića povećali na plus dva (10:8). Medicina je u nastavku igre održavala prednost, igrajući mirno i bez žurbe. Ivanović je postigao deveti gol za FSFV, dok je Vasiljević zatresao mrežu na drugoj strani. Možda i prelomni trenutak utakmice bilo je dvominutno isključenje Vukovića za FSFV posle kog je Đorđević iz sedmerca povisio na 13:10. Ivanović je smanjio na 13:11, a Medicinski fakultet je zatražio tajm-aut posle ovog gola kako bi se igrači dogovorili šta da odigraju u poslednjih pet minuta meča. Marinković je po povratku na teren pogodio (14:11), a smanjio je Jovanović. Novi, 15. gol za Medicinski je ponovo delo Marinkovića, a u završnici su FSFV-ovci pokušali da se vrate još jednom u ovaj meč. Ivanović je imao priliku da pogodi iz sedmerca, no to mu nije pošlo za rukom. Napravili su, međutim, igrači iz Košutnjaka miniseriju 2:0 i spustili zaostatak na minus jedan (15:14). Ovaj nalet FSFV-a je preseklo isključenje Aleksandra Živanova od dva minuta koji je, nezadovoljan odlukom, protestovao i na kraju zaradio crveni karton. Medicinski je i ovo iskoristio i sa brza dva gola overio pobedu. Utešni pogodak za FSFV je postigao Spasić za konačnih 17:15.