Medicina iznenadila FON

186

Odbojkaši Medicinskog fakulteta savladali su FON rezultatom 2-1, po setovima 25:15, 20:25 i 15:12. Ovakav rasplet je zakomplikovao situaciju u grupi A, gde FON sada ima 2 pobede i 2 poraza, a Medicina dve pobede i jedan poraz.

12

Prvi set je protekao u znaku ekipe Medicine. Oni su vodili igru, dobro su napadali i blokirali, a malo grešili. Uspeli su da povedu sa 8-0, pa im je bilo lako da održe tu visoku prednost do kraja seta. Sa druge strane ekipa FON-a je bila je potpuno van ritma. Nista im nije polazilo od ruke, lose su primali servis, a i u slučaju dobro organizovanog napada ispucavali su lopte van terena. Kod Medicinara nezaustavljivi su u napadu bili Marković D. i Krupač sa krajeva, dok je na sredini dominirao Šarac. U jednom trenutku došli su do najveće prednosti od 16-4. Tada su se malo trgli i FON-ovci, pre svega Milić koji je igrao dobro i u napadu i u bloku, ali nije mogao sam da se suprostavi raspoloženim protivnicima. Medicina je set osvojila rezultatom 25-15.

Drugi set FON je odigrao dosta bolje nego prvi. Dok je Medicina malo smanjila intezitet igre. Odbojkaši FON-a su popravili igru u napadu i smanjili broj grešaka, iz igre su napravili samo jednu u celom setu. Do sredine seta vodila se izjednačena borba. FON odlučujuću prednost stiče na rezultatu 19-16, pre svega poenima Glišića i Petkovića. Pokušali su Medicinari da preokrenu, međutim nisu uspeli. Sa dva vezana bloka Vukašinovića FON dolazi do pobede u ovom setu rezultatom 25-20.

Odbojkaši Medicinskog fakulteta su treći period igre odigrali gotovo bez greške. Poveli su sa 4-1 i uspeli su tu prednost da održe do kraja seta. FON-ovci su u jednom trenutku da došli do 11-10, ali ništa više od toga nisu mogli. Medicina dobija ovaj set igre rezultatom 15-12 i upisuje novu pobedu.

Najefikasniji u ekipi Medicinskog fakulteta bili su Krupač sa 12 osvojenih poena, pratili su ga Marković D. i Šarac sa po 8 poena. U timu Fakulteta organizacionih nauka najbolji je bio Vukašinović sa 10, Glišić je postigao 8, a Milić 7 poena.

Nikola Jevtić, kapiten ekipe Medicinskog fakulteta, smatra da je utakmica bila gusta i neizvesna do samog kraja, što pokazuje i rezultat.
-Odigrali smo veoma dobro i kolektivno. Nisu nam padale neke glupe lopte. Oni su dosta grešili, tako da nam je i to pomoglo da dođemo do bitne pobede-rekao je za kraj Jevtić.