Matematički fakultet savladao FON posle neizvesne završnice

308

U drugoj polufinalnoj utakmici košarkaškog Kupa studenata u Beogradu Fakultet organizacionih nauka je poražen od Matematičkog fakulteta rezultatom 64:61 (10:16, 20:17, 22:12, 12:10). Meč je odigran u hali košarkaškog kluba Žarkovo. Najefikasniji igrač na susretu bio je MATF-ov Ristić sa 23 postignuta poena, a odmah iza njega bio je Ocokojić sa 22 koša.

Utakmicu je otvorio Mijušković zicerom za FON, kao odgovor na to već u sledećem napadu Ocokoljić je izjednačio rezultat, a zatim postigao još jedan koš kojim je poveo svoj tim do prednosti. Matematičari su sa lakoćom izjednačli rezultat i poveli sa plus pet već u šestom minutu (10:5). Iako su u nastavku igre matematičari bili na dobrom putu da izjednače rezultat, Božićković i Bukonja su u poslednjim sekundma zaredjali koševe za FON i obezbedili svojoj ekipi prednost od šest poena na kraju prve četvrtine (16:10).

Druga deonica započeta je trojkom Igrutinovića, na šta su matematičari takođe odgovorili košem za tri poena Ocokoljića. Andrić je potom vezao još dve trojke i ponovo FON-ovce doveo d prednosti od devet poena. Za razliku od prvog dela, matematičari su igrali dosta brže, više su šutirali, ali su i dalje bili dosta slabiji na na svom delu terena u odbrani. Pošto je FON imao taktiku šutiranja trojki, više su obratili pažnju i na svoju liniju trojki i uspešno su više puta preuzimali napade i kontranapade da protivnici ne bi mogli da koriste istu. Matematičari su išli na sigurne zicere i time doveli rezultat gotovo do izjednačenja 33:30.

Kovač S.
U trećoj četvrtini je došlo do preokreta. Košarkaše FON-a je bilo teško nadjačati u prvom poluvremenu, ali već u drugom matematičari su pokazali mnogo bolju igru i od početka su radii na tome da sustignu protivnike, a zatim i da pređu u vođstvo. Sve to su postigli zahvaljujući Ristiću koji je postigao osam i Ocokoljiću i Jankoviću koji su postigli po pet i  četiri poena za jako kratko vreme. Uz trojku Stojevića, ali i neke loše šuteve FON-a, MATF ovu deonicu završava sa prednošću od sedam poena (52:45).
Ukradene lopte 11 15
Poslednja četvrtina je bila neizvesna. FON je sustigao MATF već posle tri minuta igre i od tada pa do kraja ređali su naizmenično poene.  Zanimljivo je da su matematičari postigli samo jedan koš iz napada za celih deset minuta,svi ostali poeni bili su sa linije slobodnih bacanja. FON je ispustio pobedu iz svojih ruku uz dosta grešaka i faulova koje su pravili i time davali protivnicima šansu za lake poene, što su ovi iskoristili gotovo u potpunosti; Ristić 5/6, Janković  3/6 i  Ocokoljić  2/2 slobodna bacanja.  U poslednjem minutu igrači Fakulteta organizavionih nauka su promašili dva šuta koja bi ih dovela do izjednačenja i time su ostavili rezultat 64:61 i šansu za finalni meč predali matematičarima.

Nakon utakmice krilo pobedničke ekipe Đorđe  Ocokokljić je čestitao saigračima na pobedi.  „Ušli smo kao autsajderi u ovaj meč, uspeli smo da iznenadimo sve, sada idemo dalje do pobede. Takođe bih želeo da čestitam protivnicima na fer i korektnoj igri“, dodao je Ocokoljić.