Matematičari u četvrtfinalu Kupa studenata

620

Košarkaši Matematičkog fakulteta savladali su Visoku školu ITS 55:46 (17:12, 8:9, 13:10, 17:15) u osmini finala Kupa studenata. Utakmica je odigrana u hali KK Žarkovo, a matematičari su tokom većeg dela meča imali prednost koju su do kraja uspeli da sačuvaju i plasiraju se u sledeću rundu takmičenja.

Ristić i Ocokoljić su trojkama otvorili utakmicu za matematičare, a na drugoj strani su raspoloženi bili Miletić i Milisavljević.  Posle efikasnog prvog minuta, usledila je serija promašaja na obe strane. U nešto boljoj situaciji su bili igrači Matematičkog fakulteta, pošto su u svojim redovima imali Ocokoljića koji je bio precizan ispod koša i sa distance. Na minut do kraja prve četvrtine, MATF je imao plus šest (15:9), što je prinudilo protivnike na tajm-aut. Posle pauze je Ocokoljić ponovo poentirao, a dobar potez je izveo i Luka Miletić pogodivši posle prodora uz faul za 17:12 na kraju prvog kvartala.

Todorović M.
Druga četvrtina je bila dosta neefikasnija u odnosu na prvu. Timovi su kombinovano ubacili svega 17 poena. U prvih sedam minut je Matematički održavao plus pet (16:21), ali je loša igra u napadu ovog fakulteta naterala kapitena matematičara Ljubu Markovića da zatraži minut odmora. Po povratku na teren su igrači Matematičkog uspeli da učvrste odbranu, ali su bili malo grublji nego što je trebalo, pa su protivnike često slali na liniju penala. ITS je pogodio tri od četiri slobodna bacanja, te je košem Marka Rovčanina uspeo da se približi. Ipak, da MATF ode na poluvreme sa prednošću, pobrinuli su se Ristić i Ocokoljić za 25:21 posle 20 minuta igre.

Treći period je počeo trojkama na obe strane. Potom je tehničku grešku zaradio igrač ITS-a, pa je Marković izveo tri slobodna bacanja jer je prethodno fauliran na šutu. Uspeo je da realizuje jedno, a na drugoj strani je Miletić posle prodora pogodio uz faul, te je sa penala smanjio na minus dva (29:27 za Matematički). Iako je MATF imao nešto slabiji početak poluvremena, igrači ovog tima su uspeli da se tokom četvrtine konsoliduju u odbrani i zadrže protivnike u narednih nekoliko minuta na svega dva postignuta poena. Pod suprotnim košem se dobro snalazio Ocokoljić, a Ristić je poenima posle prodora čuvao prednost. Na nešto manje od tri minuta do kraja trećeg perioda, matematičari su zatražili tajm-aut pri vođstvu 34:29. Posle pauze nije bilo previše poena. Rovčanin je dva puta bio siguran sa penala, a najatraktivniji potez utakmice je izveo Ristić koji je pogodio koš sa pola terena uz zvuk sirene za plus sedam pred ulazak u poslednji kvartal (38:31).

Ukradene lopte 6 9

Poslednja četvrtina je protekla u znaku MATF-a i njihove dobre igre na oba kraja terena. Posle nešto više od pola četvrtog perioda, matematičari su imali plus 13 (50:37), a igrali su dobro i u odbrani. Nisu dopuštali protivnicima lake poene, već su ih slali na liniju penala, a ITS je bacanja uglavnom realizovao. Ipak, blagi pad je usledio posle nesportske lične greške igrača Matematičkog. Rovčanin je uspeo da pogodio oba slobodna bacanja, a iz ekstra poseda je realizovao i šut za tri poena te dovede ITS do minusa od osam poena (50:42) na dva i po minuta do kraja. Matematički je, ipak, mudro zatražio minut odmora te sigurnom igrom do kraja meča održavao prednost i na kraju slavio 55:46.

Najefikasniji u timu Matematičkog fakulteta bio je Đorđe Ocokoljić sa 26 poena i 10 skokova, a pratio ga je Ristić sa 19 koševa i četiri asistencije. Na drugoj strani se istakao Luka Miletić sa 14 koševa, dok je Rovčanin upisao 12.

Mihailo Todorović iz redova matematičara kaže da je ovo bila odlična utakmica. “Bilo je malo poena, veoma tvrda utakmica. Protivnici su dobro šutirali trojke. Izašli smo kao pobednici zahvaljujući mojim saigračima, bili su odlični. Nadam se da ćemo osvojiti turnir”, završio je Todorović.