Matematičari slavili nad pravnicima

695

U okviru SUUB lige Matematički fakultet slavio je nad ekipom Pravnog fakulteta rezultatom 59:46(15:15;7:14;16:18;8:12). Najkorisniji u ovom susretu bio je Janković sa postignuta 22 poena.

Prvi napad na meču obezbedili su igrači Matematičkog fakulteta, pa su nakon pogođene trojke Jankovića poveli rezultatom 3:0. Na drugoj strani prve poene za pravnike postigao je Petrović i smanjio prednost protivnika(3:2).Nastavljena je sigurna igra u napadu sa obe strane, pa su ekipe igrale koš za koš(8:8). Iz redova Pravnog fakulteta najviše se istakao Krsmanović sa pogođenih 8 poena, dok je na drugoj strani zablistao Janković koji je ubacio šut sa poludistance u poslednjim sekundama prve deonice i na taj način izjednačio rezultat koji je na kraju prvih osam minuta bio 15:15.

Druga deonica rezultatski pripala je matematičarima, koji su igru nastavili u prethodnom ritmu, dok su sa druge strane pravnici mašili otvorene šuteve kako sa poludistance, tako i van linije 6,75. Prvu prednost u ovoj četvrtini matematičarima doneo je Ristić koji je vezao 4 poena(19:15). Na drugoj strani sa pludistance precizan je bio Majkić, a u šutu za 3 poena siguran je bio Pavlović. Pogođenim šutom za dva poena uz zvuk sirene Smiljanić je stavio tačku na prvo poluvreme, pa su matematičari otišli na odmor sa 7 poena prednosti(29:22).

18 ŠAPONJIĆD.-
U trećih osam minuta opet je viđena igra koš za koš. Pravnici su uspeli da spuste prednost protivnika na 2 poena, nakon što je Krsmanović vezao 5 poena(29:27). Matematičari su zaigrali oštrije u odbrani te protivnicima nisu dozvolili lake poene, a najraspoloženiji iz redova Matematičkog faklulteta bili su Stojanović sa 5 poena i Ristić sa 4. Kod pravnika se pored Krsmanovića, istakao i Maksić sa dodatih 5 poena. Ekipa Matematičkog fakulteta čuvala je svoju prednost te je rezukltat na kraju treće četvrtine bio 47:38.

Poslednja deonica počela je promašajima sa obe strane. Prve poene postigao je Živković, koji je pogodio oba slobodna bacanja(47:40). Nakon mini serije od 9 poena, matematičari su poveli sa do tada najvećom prednošću, koju su držali do kraja(56:43). tačku na ovaj meč stavio je Petrović nakon pogođenog šuta sa poludistance, ali pravnicima to nije bilo dovoljno, pa su matematičari slavili rezultatom 59:46.