Matematičari sigurni protiv Pravnika

23

Košarkaši Matematičkog fakulteta bili su bolji od Fakulteta za poslovne studije i pravo rezultatom 66:32 (11:7, 24:8, 19:9, 12:8) u okviru USSB košarkaške lige. Utakmica je odigrana u hali Žarkovo, a presudna je bila serija Matematičara 18:2 u drugoj četvrtini.

Prva četvrtina je bila neizvesna. Posle prvih pet minuta, rezultat je bio izjednačen (4:4). Dobra odbrana, izgubljene lopte i loš šut je obeležio početak utakmice na obe strane. Potom je Matematički počeo da pogađa, a bili su bitni i pogoci Ristića i asistencije Markovića koji su probudili Matematičare. Na 10 sekundi do kraja prvog perioda upravo je Ristić pogodio trojku za plus četiri (11:7), a ovu prednost Matematički nije ispuštao do kraja utakmice.

Na početku druge deonice je Nikolić postigao poene iz prodora za Pravnike za minus dva (11:9), ali je to bilo skoro sve što je ova ekipa uradila u ovom delu igre. Ristić je nastavio da pogađa trojke, a pridružili su mu se i Marković, Ocokoljić i Komlenović. Pod njihovim vođstvom, Matematički pravi seriju 18:2 u ovom periodu. Tajmautom su košarkaši Fakulteta za pravo pokušali da prekinu ovu seriju protivničke ekipe, i uspelo im je, pošto su posle pauze vezali šest poena. Zaostatak na poluvremenu je, ipak,  iznosio visokih 20 poena (35:15).

U trećoj četvritini je Ocokoljić bio najzapaženiji. Postigao je 10 poena i uhvatio pet lopti. Ponovo je posle uvodnog pogotka ekipa Pravnog i poslovnog fakulteta stala u napadu. Odbrana Matematičara je bila na visokom nivou i nije bilo prostora za Fakultet za pravo da stigne ovu prednost. Janković se istakao lepim zakucavanjem posle nepažnje odbrane Pravnika, a u sledećem napadu je Bajčetić pogodio trojku na drugoj strani. Pred početak poslednje četvritene je Stamenić realizovao dva slobodna bacanja za do tada najvećih plus 30 u korist Matematičkog fakulteta (54:24).

Poslednja deonica je bila odrađivanje posla za Matematičare. Igrali su čvrsto u odbrani i kontrolisali su skok, te nisu dozvolili protivniku da ni u ovom delu igre postigne dvocifreni broj poena. Šut iz igre je nešto slabije služio Matematički nego dotadašnjem delu utakmice (4/14 u četvrtoj četvrtini), ali pitanje pobednika nije bilo postavljano. Igrači koji su nešto manje vremena provodili na terenu u ovoj utakmici su dobili priliku, a konačan rezultat je postavio Drobac sa linije slobodnih bacanja. Na kraju, na semaforu je stajalo 66:32 u korist Matematičkog fakulteta.

Najbolji u ekipi Matematičkog fakulteta su bili kapiten Ristić sa 17 poena i po pet skokova i asistencija i Ocokoljić sa 20 poena, devet skokova i tri blokade. Na drugoj strani se istakao Bajčetić sa 13 poena i pet skokova.

Jedan od predvodinika Matematičkog fakulteta Ocokoljić je bio zadovoljan onim što je njegova ekipa prikazala u ovom meču. „Ovo je bila bitna pobeda za nas. Krenuli smo jako od starta i isposatvilo se da je ovo bio neočekivano lak trijumf. Nadam se da ćemo nastaviti u ovakvom ritmu“, objasnio je krilo Matematičara.

Prethodni tekstEUROIJADA 2017: Petnaest medalja za fakultete iz Srbije!