Matematičari nastavili pobednički niz

33

Futsaleri Matematičkog fakulteta rutinski su savladali ekipu Stomatološkog fakulteta rezultatom 4:0 (2:0) i tako su zadržali stopostotan učinak u novoj sezoni. Susret  trećeg kola SUUB lige  odigran je  u hali sportskog centra Rakovica, a glavni protagonista pobedničog tima bio je Todorović sa dva postignuta gola i jednom asistencijom.

Od samog početka utakmice matematičari su  napadali preko pivota i  koristili su Todorovićevu dobru igru leđima u organizaciji napada. Sa druge strane stomatolozi su faulovima onemogućavali protivniku da stvora izglednije šanse u uvodnim minutima, a  zahvaljujući Vukovićevom šutu sa distance došli su do prve velike prilike na meču. Ipak, Todorović je već u narednom napadu uspeo da stvori sebi prostor i ostavio je loptu za Mladenovića, koji je  snažnim udarcem pogodio  prečku. U nastavku  futsaleri Matematičkog fakulteta su bili konkretniji tim  i to im se vrlo brzo isplatilo.  Luković je asistirao do Todorovića, čija je  kvalitetna igra leđima došla do izražaja,  futsaler Matemeatičkog se lako oslobodio čuvara i rutinski je savladao golmana za vođstvo svog tima 1:0.  Nastavili su matematičari da koriste svoje prednosti i u poslednjim trenucima prvog dela igre Nestorović je posle pravovremnog pasa Todorovića, pogodio na prazan gol za 2:0 u korist svoje ekipe.

STOM

Matematičari su odlično otvorili drugo poluvreme i na samom strartu su povećali rezultat. Pertrović je presekao loptu na sredini terena, istrčao kontru i uposlio Todorovića, kome je ostao lakši deo posla. Mogao je Todorović već u narednom napadu da dođe do het-trika, ali ovoga puta je golman Stomatološkog fakulteta izašao kao pobednik i sačuvao je svoju mrežu. Stomatolzi nisu uspevali da izgrade akcije, pa su pokušavali udarcima iz daljine da ugroze protivnički gol, međutim pokušaji Cvetkovića i Aleksića završili su pored gola. U tim trenucima matematičari su prepustili inicijativu protivniku, koji to umalo nije iskoristio. Pokrajac je stvorio najbolju šansu na meču za  stomatologe – presekao je loptu,  sam istrčao kontru i snažno šutirao, no njegov udarac je pogodio stativu. Sve dileme oko pitanja pobednika  rešio je Lukić deset minuta pre kraja susreta, nakon preciznog pasa Lukovića – 4:0.

Najbolji pojedinac na utakmici, Đorđe Todorović po završetku utakmice istakao je da njegov tim igra značajno bolji futsal nego prošle sezone.

„Prošle godine smo imali lošije rezultate, ali smo ove sezone poradili na uigravanju i sada ovo izgleda kao fina ekipa. Prošle sezone sam imao i povredu, tako da nisam mogao da igram na odgovarajućem nivou,  a sada me je i malo sreća pogledala“, zaključio je Todorović.

Prethodni tekstPoljoprivredni posle preokreta do sva tri boda
Naredni tekstPrva pobeda za Šumare

Studiram novinarstvo na Fakultetu politickih nauka. Obozavam plemenitu igru – poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Zelja mi je da postanem sportski novinar i da izvestavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi sampiona.