Matematičari nadjačali stomatologe

228

Košarkaši Matematičkog fakulteta došli su do prve pobede ove sezone savladavši košarkaše Stomatološkog fakulteta rezultatom 48:45 (11:10, 13:11, 8:10, 16:14) u okviru drugog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Na utakmici koja je odigrana u hali Radivoj Korać, stomatolozi su imali uspone i padove tokom čitavog meča, iako su gotovo stalno bili iza leđa suparnicima, ni u jednom momentu nisu uspeli da pređu u vođstvo. Najistaknutiji igrač na ovom susretu bio je košarkaš Matematičkog fakulteta Ocokoljić sa upisanih 13 poena i četiri asistencije.

Prva četvrtina utakmice odvijala se u izjednačenom ritmu.  Stomatolozi i matematičari su nizali poene jedni za drugima, ne dozvoljavaljući da bilo koja od ekipa odmakne mnogo. Janković, košarkaš Matematičkog fakulteta ubeležio je jedinu trojku u ovom delu utakmice. Prilika koja im se ukazala da povećaju prednost, ostala je neiskorišćena nakon faula koje su napravili i obezbedili suparnicima slobodna bacanja, koja su oni iskoristili, ponovo ih stigli i završili deonicu sa samo poenom manje od protivnika odnosno rezultatom 11:10.

Studenti MATF-a su drugu deonicu otvarili pogotkom Jankovića za tri poena. U nastavku su koristili loše organizovane napade košarkaša Stomatologije, krali im lopte i kretali u kontranapade iz kojih su beležili najviše poena. Do kraja četvrtine Stojanović i Ristić su dali trojke i omogućili svojoj ekipi prednost od pet poena. Stomatolozi ipak nisu posustali i krenuli su u napad bolje organizovani i odlučni da ih stignu, međutim napravili su greške i na kraju ove četvrtine ostali iza protivnka (24:21).

Đokić S. Bošković A.
U trećoj deonici matematičari su popustili, slabije su branili reket i time dali priliku zubarima da im se približe i s lakoćom beleže poene. U ovoj deonici  somatolozi su zabeležili i prvu od dve trojke koje su imali na utakmici i to šutom Kukolja, možda su  mogli preokrenuti situaciju u svoju korist, ali su pred kraj četvrtine pravili korake i nepotrebne faulove, gubili lopte. Matematičari su bez mnogo muke održali prednost i završili treći deo utakmice  rezultatom 32:31.

Poslednji deonica meča je bila neizvesna. Obe ekipe su usle spremne na borbu za pobedu, jer je i sam rezultat na početku četvrtine gotovo bio nerešen. Po statistici, gotovo izjednačen broj izgubljenih i ukradenih lopti, broj poena na semaforu, sve je ukazivalo na nerešen rezultat do samog kraja, sve dok stomatolozi, već tradicionalno za ovu utakmicu, nisu ponavili iste greške i posustali pred sam kraj četvrtine. Košarkaši Matematičkog fakulteta su pogodili tri puta po dva slobodna bacanja i završili ovaj meč rezultatom 48:45.