Mašinstvo startovalo pobedom, Mehatronika nemoćna

6

U prvom meču grupe A Prve lige u futsalu Mašinstvo je savladalo Mehatroniku rezultatom 3:1 (1:0).

Na početku utakmice i jedni i drugi igrali su prilično strpljivo, a jedine kakve-takve prilike bile su udarci iz daljine. Pokušaji Neškovića u drugom, te Starovlaha na suprotnoj strani u četvrtom minutu, prethodili su prvoj ozbiljnoj prilici na meču kada je u šestom minutu igrač Mašinstva Nešković uspeo da promaši praktično prazan gol. Njegova ekipa nastavila je sa agresivnijom igrom. U sedmom minutu Vulović je lepim driblingom izbacio jednog igrača Mehatronike a zatim uputio udarac koji je sigurno zaustavio Stojanović. Dva minuta kasnije Ubović nije imao sreće i pogodio je stativu, ali je već u sledećem napadu njegov tim poveo. Prvi šut igrača Mašinstva u devetom minutu Stojanović je odbranio, ali se lopta odbila do istog igrača, Jugovića, koji je ovog puta bio precizan i doneo Mašinstvu minimalno vođstvo na poluvremenu.

Već na samom startu drugog dela igrači Mašinstva uvećali su prednost. Nešković je u 12. minutu iz kaznenog prostora vratio loptu unazad a na nju je naleteo Vulović i pravom bombom salvadao nemoćnog golmana Mehatronike. Igrači Mehatronike, koji su delovali potpuno nemoćno veći deo meča, ipak su uspeli da smanje na 2:1 u 15. minutu. Nakon nešto smušenije reakcije odbrane Mašinstva Roksandić je šutirao, Malbašić odbranio, ali se lopta vratila Roksandiću koji je uspeo da se ispravi. Nakon ovog pogotka ekipa Mašinstva se nije uspaničila već je nastavila sa napadima. Ubović, koga očito nije hteo gol na ovoj utakmici ponovo je pogodio stativu, a isto je učinio i kapiten Mehatronike, Nemanja Petković, koji je odlično šutirao iz slobodnog udarca u 17. minutu. Pitanje pobednika rešio je Nešković, koji se propisno ispromašivao do tog 19. minuta, kada se lepo okrenuo u šestercu protivnika i matirao Stojanovića za konačnih 3:1.

– S obzirom da nam je ovo prva utakmica zadovoljan sam kako smo odigrali. Nismo imali priliku da se uigramo pre ovog turnira, ali smo ostvarili ovu prvu i najvažniju pobedu, i nadam se da ćemo igrati još bolje u nastavku – rekao je Marko Nešković, igrač Mašinstva.

Kapiten poražene ekipe Nemanja Petković izjavio je da je razočaran porazom svog tima, ali je napomenuo da su oni vredno radili i da će se to videti u narednim mečevima.

Prethodni tekstAksić odveo ETF u Prvu ligu!