Mašinstvo bolje od Saobraćaja

177

Mašinstvo je savladalo ekipu Saobraćaja u okviru meča grupe A, rezultatom 4:2 (1:1).

Saobraćaj je mnogo bolje otvorio meč i poveo golom Škrbića već u drugom minutu. Nakon odlične odbranu Popovića u četvrtom minutu, posle slobodnog udarca za Mašinstvo, činilo se da Saobraćaj drži stvari pod kontrolom. Međutim, pritisak Mašinstva je bio prevelik i odbrana Saobraćaja je poklekla. U devetom minutu se lopta posle gužve pred golom Saobraćajaca dokotrljala do Neškovića koji je snažnim udarcem poravnao rezultat. Utakmica je bila izuzetno gruba, viđen je veliki broj prekršaja, a sudije su imale pune ruke posla. Jedna kontroverzna odluka doneta je u poslednjem minutu prvog dela. Nešković je bio fauliran ali je uspeo da šutira i postigne pogodak. Međutim, sudije su pogodak poništile i dosudile samo faul, nakon kog Mašinstvo nije uspelo da napravi ozbiljniju pretnju za golmana Popovića.

Na startu drugog dela viđen je najlepši pogodak na meču. David Vulović je u 12. minutu sam prošao po levoj strani, predriblao dva igrača duž korner linije, zatim predriblao i golmana Popovića i smestio loptu u praznu mrežu. Prava majstorija za vođstvo Mašinstva. Sreten Vidović izjednačio je samo minut kasnije, ali je Špiro Ubović u 14. minutu postigao novi gol za „Mašince“. Primio je loptu na grudi a zatim razornim udarcem vratio prednost svojoj ekipi. Veliku priliku za izjednačenje propustio je Saobraćaj u 15. minutu kada je sa gol crte loptu izbacio Petrović. Imao je Saobraćaj dominaciju i još nekoliko prilika do kraja utakmice, ali su se oni uglavnom završavali nepreciznim šutevima. Sve dileme otklonjene su u 19. minutu kada je Vulović, nakon solo prodora po desnoj strani, postigao svoj drugi gol na meču – 4:2.

Kapiten poražene ekipe, Bogdan Škrbić, nije bio zadovoljan suđenjem. – Ako već plaćamo sudije onda bi bar trebalo da znaju neke osnovne stvari futsala. A što se tiče utakmice, protivnik je bio bolji i čestitam im na pobedi – rekao je Škrbić.

Marko Gojkov, kapiten pobedničke ekipe, je iskazao zadovoljstvo zbog prve pobede svoje ekipe.