Mašinski u polufinalu USSB lige!

10

Rukometaši Mašinskog fakulteta plasirali su se u polufinale prvenstva koji organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Oni su u četvrtfinalnom duelu savladali ekipu Visoke železničke škole rezultatom 23:18 (11:9). Železničari i pored veoma raspoloženog Dimitrijevića na golu, nisu uspeli da iznenade tim Mašinskog, koji je do trijumfa predvodio Radoman.

Utakmicu su bolje otvorili rukometaši Visoke železničke. Raspoloženi su u napadu bili Mihajlović i Raonić za vođstvo Železničke 0:3, dok je na golu Dimitrijević bio neprevaziđena prepreka. On je u prvih šest napada ekipe Mašinskog zabeležio isto toliko odbrana. Nakon neefikasnog početka Mašinac je konsolidovao svoju igru u napadu. Serijom 7:2, preokrenuli su rezultat i poveli sa dva gola prednosti (7:5). Na dva minuta pred kraj poluvremena, golom Radomana, Mašinski je došao do najveće prednosti u dotadašnjem toku meča (11:8). Smanjila je zaostatak ekipa Visoke železničke petim golom Mihajlovića, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 11:9.

visoka zeleznicka

Drugo poluvreme počelo je boljom igrom ekipe iz Ulice kraljice Marije. Snažna odbrana je omogućila momcima sa Mašinskog da stignu do brzih golova iz kontranapada. Serijom 4:0 oni su došli do prednosti od plus šest (15:9).  Pogocima Mihajlovića i Ranoića smanjila je Železnička zaostatak (15:11). Međutim, Mašinski je odgovorio preko raspoloženih Lečića i Radomana, pa su ubrzo došli i do najveće prednosti na utakmici – plus sedam (19:12). Rukometaši Mašinskog nisu dozvolili momcima iz Ulice Zdravka Čelara da uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu. I pored raspoloženog Dimitrijevića, koji je u drugom poluvremenu upisao 10 odbrana, železničari su do kraja uspeli samo da ublaže poraz. Golom Jakovljevića u poslednjem minutu meča, postavljen je konačan rezultat – 23:18.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji bili su Radoman sa devet i Lečić sa pet golova, dok su se u timu Visoke železničke škole istakli Mihajlović sa devet golova i golman Dimitrijević sa 23 odbrane.

Najbolji strelac u ekipi Mašinskog fakulteta Pavle Radoman nakon utakmice je istakao da je pobednik odlučen u drugom poluvremenu.

„Bila je ovo teška utakmica i čestitao bih protivniku na  prikazanoj igri. Prvo poluvreme smo odigrali loše, ali smo početkom drugog zaigrali brže i prelomili utakmicu. Poslednjih deset minuta odigrali smo sa manje intenziteta i utakmicu smo smireno priveli kraju. Plasirali smo se u polufinale, ali očekujem da ćemo uspeti da dođemo i do finalne utakmice“, naglasio je Radoman.

Golman Visoke železničke škole Miloš Dimitrijević izjavio je da se ekipa nadala plasmanu u polufinale.

„Žao nam je što nismo uspeli da prođemo dalje. Dali smo sve od sebe, ne samo ja, nego svi igrači. Nažalost nismo uspeli, ali biće bolje sledeće sezone“, rekao je Dimitrijević po završetku utakmice.

Prethodni tekstGrađevinari sigurni protiv Matematičara!