Mašinski rutinski do polufinala

81

Fudbaleri Mašinskog fakulteta plasirali su se u polufinale Univerzitetske lige Niša pobedom nad ekipom Ekonomskog fakulteta. Oni su bez većih poteškoća stigli do pobede rezultatom 3:1 (2:0), a protivnik u polufinalu biće im ekipa PMF-a.

Prvih nekoliko minuta prošlo je u ispitivananju snaga. Ekipe su bile koncetrisane na odbranu svog gola, a prva šansa viđena je u šestom minutu kada su pripretili Ekonomisti, ali nije bilo većih problema za golmana Mišića. Prvu veliku šansu na utkamici propustili su Mašinci, kapiten Ristić bio je u izglednoj šansi, ali je lopta otišla pored gola. Ova šansa bila je nagoveštaj gola koji je u desetom minutu postigao Zlatković. Ispala je odbrana Ekonomskog posle kontre Mašinaca, a Zlatković ostao oči u oči sa golmanom Vukadinovićem, koji je odbranio prvi udarac, ali se lopta ponovo odbila do strelca, koji je iz drugog pokušaja bio siguran i dao gol za vođstvo Mašinskog. Ovaj gol dao je još veće samopuzdanje ekipi Mašinskog fakulteta, koja je konstantno napadala do kraja poluvremena, a nagrada za to stigla je u poslednjim trenucima  prvog dela, kada je izvandrednim udarcem sa distance kapiten Ristić postigao pravi evrogol.

Ekonomisti nisu imali kud u drugom poluvremenu. Nepovoljan rezultat naterao ih je da krenu znatno agresivinije u nastavku.  Iz takve igre stvorili su nekoliko poluprilika, ali nije bilo većih problema za Mišića, golmana Mašinskog.  Na osam minuta pre kraja meča Ekonomski je „izvadio“ golmana i počeo da igra sa pet igrača u polju. Ipak to im nije donelo  ništa dobro, napadi nisu bili organizovani, a protivnik je pretio posle svake oduzete lopte. Posle jedne takve situacije i oduzete lopte, Mašinski je poveo sa 3:0 i praktično rešio pitanje pobednika. Ristić je presekao loptu i preciznim udarcem sa svoje polovine pogodio nezaštićenu mrežu Ekonomskog.

Imao je Mašinski ubrzo veliku šansu da postigne i četvrti gol, ali se u situaciji 2 na 1 loše snašao Đukić. U poslednjem minutu meča Ekonomski je stigao do počasnog gola, kada je Kostić realizovao jedini pravi napad sa igračem više u polju.

Kapiten Mašinskog fakulteta, Jovan Ristić, bio je prezadovoljan nakon pobede i plasmana u polufinale. „ Čestitao bih protivniku na fer i korektnoj igri. Moji momci su danas bili fenomenalni. Dosta smo naporno radili da bismo stigli do polufinala. Nadamo se prolasku u finale. Verujemo u svoje mogunosti i kvalitet” , rekao je Ristić.

U borbi za veliko finale sastaće se Elektronski : Građevinski i PMF- Mašinski.

Prethodni tekstKošarkašice Elektronskog i Ekonomskog fakulteta nastavljaju borbu za titulu