Mašinski rutinski do bodova

111

Dobrom, organizovanom i borbenom igrom Mašinci su stigli do zaslužene pobede protiv Medicinskog fakulteta u 5. kolu Univerzitetske lige u malom fudbalu. Mašinci su slavili rezultatom 2:0, a golove su postigli Nikola Vučković i Marko Simonović.

Utakmica između Mašinskog i Medicinskog fakulteta bila je prava prvenstvena. Obe ekipe izašle su na teren sa namerom da pre svega sačuvaju svoj gol. Igralo se sa dosta tempa, odbrana su bile dobro organizovane, te nije bilo puno prilika. Mašinci su bolje ušli u utakmicu i imali blagu terensku inicijativu, koja je rezultovala prvom šansom Simonovića, ali je golman Medicinskog Stoiljković bio na visini zadatka. Ipak se u nastavku prvog poluvremena ispaltila blaga inicijativa Mašincima koji su nešto bolju igru krunisali golom Vučkovića i stigli do prednosti.

Drugo poluvreme počelo je dobrom šansom za Medicinski, ali se istakao odlični golman Mašinskog, Ivica Stamenković. On je tokom celog meča svojim odbranama davao sigurnost svojoj ekipi. Posle ove neiskorišćene šanse za Medicinare, Mašinski ubrzo duplira prednost preko  Simonovića koji je rutinski  postavio konačan rezultat meča, na asistenciju lucidnog Tasića, i doneo veliku radost svojoj ekipi. Pokušali su igrači Medicinkog u finišu meča i igrom bez golmana, ali su zbog oklevanja u završnici ostali bez pogotka. Posle ovog meča ostaje utisak da je Mašisnki fakultet jedan od najozbiljnih konkurenata za visok plasman na kraju ligaškog dela.