Mašinski obezbedio mesto u plej-ofu

8

U okviru Univerzitetske lige Niša u konkurenciji rukometaša sastale su se ekipe Mašinskog i Građevinsko-arhitektonskog fakulteta. Mašinci su bili bolji od svojih protivnika i pobedili rezultatom 21:13 (11:6), obezbedivši učešće u plej-ofu .

Na početku susreta ekipe su teško dolazile do gola protivnika, najviše zbog velikog broja tehničkih grešaka, odnosno loše selekcije šuteva .

Igrači Mašinskog su konsolidovali svoju igru u narednim minutima, odigrali nekoliko dobrih odbrana nakon kojih su postizali golove iz kontri. GAF nije uspevao da pronađe rešenja u napadu, dozvolivši svojim protivnicima lake golove i seriju od četiri uzastopna pogotka. U 10. minutu pri rezultatu 6:2 tajm-aut je zatražila klupa Građevinsko-arhitektonskog fakulteta.

Nakon kratke pauze GAF ima priliku da se rezultatski vrati u meč, ali Marinković ne uspeva da realizuje sedmerac. Ista situacija usledila je na drugoj strani, samo sa pozitivnim ishodom, Bidžić je bio precizan za najveće vođstvo svoje ekipe do tada na meču – 9:4. Do kraja prvog dela igre Mašinci su sačuvali svoju prednost i na pauzu otišli zadovoljniji sa vođstvom (11:6).

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol, prvi zanimljiviji detalj desio se u 23. minutu, Stanojević je iznudio sedmerac za svoju ekipu, Bidžić ponovo siguran u realizaciji za 13:7. Narednih nekoliko minuta ponovo su obe ekipe postizale golove, sve do rezultata 15:10. Zaigrali su rukometaši Mašinskog u tim trenucima znatno bolju odbranu iz koje su proizašla nekoliko kontranapada koje su lako realizovali.

Najpre u kontri 3 na 1 Bidžić postiže gol, da bi se odmah u sledećem napadu Stanojević i Bidžić ponovo našli sami ispred protivničkog golmana, atraktivna završnica, popularni “cepelin” osmice Mašinskog fakulteta. Novi pogodak, sjajno je presekao dodavanje Bidžić i postigao novi gol za nedostižnih 18:10 u korist Mašinskog, tako je GAF bio prinuđen da u 30. minutu zatraži novi tajm-aut.

Nakon tajm-auta igrači GAF-a nisu uspeli da rezultatski zaostatak smanje, Stanojević je nakon još jedne kontre lagano spustio loptu pored protivničkog golmana za najveće vođstvo na meču od 21:12.

Konačnih (21:13) postavio je Marinković. Građevinski takmičenje završava bez pobede i sa negativnim brojem bodova, dok će Mašinski put ka tituli tražiti kroz plej-of.

Vladimir Stanojević, igrač Mašinskog fakulteta, podelio je utiske o ovom susretu sa Sportindeksom:

“Obe ekipe su bile dosta oslabljene na ovom meču. Mi gotovo čitavo prvenstvo igramo bez nekoliko igrača, koji su povređeni, neki vuku povrede još od Mašinijade. Svaki meč je onda jako težak, pogotovo ako se uzmu u obzir i uslovi u kojima se igra, jako visoka temperatura, teško se diše, još teže je ako u istim treba i da se igra”, rekao je Stanojević nakon meča.

Prethodni tekstMašincima još jedna pobeda u nizu
Naredni tekstEkonomski i FSFV podelili bodove nakon drame u završnici meča

Student prve godine novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu,sportom se bavim od malena,a sportska dešavanja su uvek ispraćena u porodici kao praznik. Zanimaju me sportovi poput košarke i fudbala,ali se podjednako radujem uspesima naših sportista i u ostalim sportovima i disciplinama. Rad u Sportindeksu smatram odličnim iskustvom i prilikom da naučim osnove sportskog novinarstva na početku svoje karijere kao sportskog radnika i novinara.