Mašinski iznenađujuće bolji od FON-a!

388

U poslednjoj utakmici ženske konkurencije petog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu, košarkašice Mašinskog fakulteta savladale su Fakultet organizacionih nauka rezultatom 41:31 (17:7, 7:8, 15:5, 2:11). Ekipu Mašinskog do iznenađujuće pobede nad trećeplasiranom ekipom iz prošle sezone vodile su raspoložene Drakulićeva i Vasiljevićeva.

Drakulićeva je već u prvom napadu dovela Mašinski u prednost, međutim u svojoj prvoj akciji uzvratio je FON trojkom preko Nikolićeve. Neizvesno je bilo sve do polovine deonice, a onda je Mašinski ušao u seriju pogodaka i dobrom odbranom došao do prve dvocifrene prednosti od 16:5. Da se prvih osam minuta ne završe dvocifrenim deficitom FON-a pobrinula se Lazićeva, upisavši u poslednjem napadu dva poena nakon ofanzivnog skoka.

Drugi kvartal bio je i najneefikasniji. Kljajićeva je trojkom na samom startu vratila prednost Mašinskom od deset razlike, koju su Drakulićeva i Radovanovićeva samo dodatno uvećale u naredne dve akcije. To je bio znak za tajm-aut FON-a, koji se ispostavio kao dobar potez. Po povratku na teren uspele su igračice iz Jove Ilića da neutrališu napade Mašinskog, a ,,proradio” je i šut, pa su na poluvreme otišle sa jednocifrenim zaostatkom (24:15).

M. Rosić 34

Drugo poluvreme nije donelo promene na semaforu u prva tri minuta. Potom je Vasiljevićeva solo prodorom za dva i dalekom trojkom dodatno uvećala prednost Mašinskog, na šta su se nadovezale poenima Drakulićeva i Glišićeva. U ,,moru” promašaja i izgubljenih lopti FON-a, jedino su put to mete uspele da pronađu Kolarevićeva i Ranđelovićeva sredinom četvrtine, pa se u poslednjih osam minuta ušlo sa velikom prednošću Mašinskog od 39:20.

Blokade  1  1

Iako je pobednik bio poznat, pokušale su igračice FON-a da ublaže poraz u poslednjoj deonici. Lazićeva je upisala devet poena u ovom periodu igre, čime je postala i dvocifrena, dok je na drugoj strani jedine poene za Mašinski u ovoj četvrtini ubacila Vasiljevićeva, pogodivši dva bacanja u završnici  susreta. Konačan rezultat bio je 41:31 u korist Mašinskog, čime je ekipa iz Kraljice Marije došla do prve pobede u ovoj sezoni. S druge strane, košarkašicama FON-a ovo je drugi poraz, nakon što su pre tri nedelje poražene od poljoprivrednica.

Najefikasnije igračice pobedničke ekipe Mašinskog fakulteta bile su Drakulićeva sa 17 i Vasiljevićeva sa 13 poena. U redovima FON-a istakla se Lazićeva sa 11 ubačenih poena.

,,Drago mi je što smo se prvi put okupile. U toku sezone imale smo nekih manjih problema. Imamo novog trenera i ponosne smo na njega i na celu ekpu. Čestitam protivnicama na pruženoj borbi”, rekla je nakon pobede Drakulićeva, najefikasnija igračica utakmice.