Mašinski i IKT podelili plen!

268

Futsalerke Mašinksog fakulteta remizirale su u susretu sa Visokom školom za IKT – 1:1 (1:1) u okviru USSB lige. U Posco Areni nije viđeno mnogo golova i atraktivnih poteza, ali su devojke prikazale požrtvovan i borben futsal.

Nepovezana igra obeležila je sam start utakmice, obe ekipe tražile su svoj ritam, a do prve polušanse čekalo se do šestog minuta.  Futsalerka IKT-a, Jovanov poslala je veoma preciznu loptu ka  Zdravićevoj, koja se nije najbolje snašla u kaznenom prostoru protivnika. Momentalno je usledio odgovor: odličnu asistenciju preko celog terena, golmanke Mašinca, Kneževićeve rutinski je realizovala Jovanov za vođstvo svog tima. Usledila je inicijativa IKT-a, ali nedostajalo je konretnosti i pravih šansi u njihovoj igri. Ipak, do kraja prvog poluvremena futsalere  IKT-a uspela su da obezbede izjednačenje, posle možda i najbolje akcije na meču. Višnjić je odigrala dupli pas na malom prostoru sa Stankovićevom i efektno pogodila malu mrežicu za 1:1.

U uvodnoim minutima drugog dela videli smo nešto bolju igru Mašinskog koji je zapretio sa distance, nakon udarca Kostićeve. Međutim, nije dugo trebalo IKT-u da se oslobodi početnog pritiska i ozbiljnije ugrozi gol Mašinca. Višnjićeva je u dva navrata stavljala na teške muke protivničku golmanku, ali je Knežević sačuvala svoju mrežu. U 28. minutu ponovo je bilo opasno u golmanskom prostoru Mašinca, naletela je Stankovićeva na odbitak i snažno šutirala, ali je Kneževićeva opet spasla svoj tim i izrasla u junaka ove utakmice. Pred sam kraj meča mogle su obe ekipe da dođu do gola. Prvo je Kostićeva propustila veliku priliku za Mašinac, posle soloprodora, dok sa druge strane svoju šansu nije iskoristila Stankovićeva i tako je susret zavšen bez pobednika, što je možda i narealniji rezultat.

Zdravić
Kapiten IKT-a, Sara Živković istakla je da medalje nisu primaran cilj i otkrila je  šta je u stvari važno za nju i njenu ekipu: „Blo je naporno, sa obzirom da ne treniramo , a protivnice su jake i dobro uigrane. Zadovoljne smo jer smo odigrali znatno bolje od nekih prethodnih utakmica. Takođe, želela bih da treniramo još i da što više igramo futsal, jer medalje nisu bitne, bitno je da se igra pravi futsal“, zaključila je Živković.

Prethodni tekstMašinac bolji u derbiju za skor 4:0
Naredni tekstPoljoprivredni nastavio pobednički niz
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.