Mašinski fakultet rutinski protiv Filološkog fakulteta

214

Košarkaši Mašinskog fakulteta pobedili su ekipu Filološkog fakulteta rezultatom 71:45 (19:12, 12:8, 20:14, 20:11) u okviru trinaestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu.
Najraspoloženiji igrači kod mašinaca bili su Gojak sa 18 poena i Perković sa 6 poena, 7 skokova i 5 asistencija, dok se na drugoj strani istakao Košanin sa 18 poena i 5 skokova.

Od starta prve četvrtine, košarkaši Filološkog fakulteta igrali su u bržem ritmu, dok su igrači Mašinskog fakulteta igrali čvrsto u odbrani i strpljivo u napadu. Garić je postigao prve poene za mašince, a ubrzo nakon njega, Gojak je postigao faul koš i dodao slobodno bacanje (5:0). Prve poene za Filološki fakultet postigao je Košanin sa linije slobodnih bacanja (5:2). Do kraja četvrtine, mašinci nisu promašili nijedan šut, a ni slobodno bacanje. Gojak je pogodio još jednu trojku, Perković dodao dva slobodna bacanja i faul koš i Stojić jedan šut sa poludistance (19:7). Košanin je pred kraj četvrtine uspeo da smanji razliku protivnika preciznim šutem za dva poena i dodatnim bacanjem, a Stojanov preciznim prodorom (19:12).

U drugoj četvrtini su igrači Mašinskog fakulteta počeli da igraju čvršće u odbrani, pa su time ograničili protivnike na ukupno 8 poena za ceo period. Prve poene za Filološki fakultet postigao je Đekić akrobatskim prodorom i završnicom (19:14). Međutim, ubrzo su mašinci napravili seriju poena i dodatno uvećali stečenu prednost. Stojić i Garić su bili uspešni pri završnici prodorom, dok je Repac pogodio jednu trojku, a Perković dva puta sa linije slobodnih bacanja (28:14). Igrači Filološkog fakulteta su isključivo napadali šutem sa poludistance. Stojanov, Simović i Košanin bili su precizni u šutu za dva poena do kraja četvrtine (28:20). Za kraj drugog perioda igre, Gojak je pogodio faul koš pri prodoru i dodatno slobodno bacanje (31:20).

91 Bojović P.
Treću četvrtinu su mašinci započeli sa novom serijom poena, tačnije Gojak je vezao 3 uzaspotna kontranapada, a nakon njega su Smiljanić i Garić dodali još po dva šuta za dva poena (41:20). Đekić je uspeo da smanji razliku pogodivši trojku, Košanin je pogodio šut za dva poena i nakon toga dodao je dva slobodna bacanja (41:27). Do kraja četvrtine, košarkaši Filološkog fakulteta uspeli su još dva puta da poentiraju za dva i jednom za tri poena, Đekić je bio precizan sa poludistance, dok je Simović bio precizan za dva i tri poena (41:34). Na drugoj strani, Repac i Bojović su bili precizni sa poludistance, dok je Vereš pogodio šut za tri poena (51:34).

Četvrtu četvrtinu, igrači Mašinskog fakulteta su igrali u znatno sporijem ritmu, dok su protivnici sa Filološkog fakulteta ubrzali ritam igre u napadu. Bojović je otvorio ovu četvrtinu pogodivši šut sa linije 6.75, nakon toga je Gojak bio precizan jedanput sa linije slobodnih bacanja dok je Smiljanić uspeo da pogodi faul koš i dodatno bacanje (58:34). Košanin je u posledjnoj deonici vodio svoju ekipu u napadu – bio je precizan dva puta pri šutu za tri i jednom za dva poena, Đekić je dodao još jednu trojku, dok je Kovač doprineo sa jednim slobodnim bacanjem (58:45). Do kraja deonice, mašinci su uspeli da poentiraju na više načina i privedu utakmicu kraju. Gojak je još jednom bio precizan pri prodoru, Vereš je dva puta zaredom pogodio šut sa poludistance, dok je Rakić bio precizan oba puta sa linije slobodnih bacanja i jednom sa poludistance (71:45).