Mašincu pripala dramatična završnica

336

Košarkaši Mašinskog fakulteta pobedili su ekipu Građevinskog fakulteta rezultatom 59:54 (14:11; 19:16; 12:12; 14:15) , u derbiju osmog  vikenda SUUB lige. Veći deo utakmice protekao je u kontroli igrača Mašinskog fakulteta, međutim ušlo se u neizvesnu završnicu koju je obeležio Stojić preuzevši odgovornost i sa šest vezanih poena rešio pitanje pobednika.

Mašinci su ovaj meč ušli kao neporažena ekipa, samim tim kao blagi favoriti i potpuo su opravdali tu ulogu. Sa druge strane košarkaši Građevinskog fakulteta su pokušali da razigraju svoju centarsku liniju Babića i Cucića koji su pored napada pod košem pokušavali i da razvuku odbranu mašica i na taj način svojim bekovima omoguće prodor kroz reket. Košarkaši Mašinskog fakulteta su krenuli odlično, Smiljanjić je probio prvu liniju odbrane i otišao na polaganje a pritom je bio i fauliran, međutim nije uspeo da pogodi dodatno slobodno bacanje. Sa druge strane košarkaši Građevinskog su odmah krenuli sa razvlačenjem odbrane mašinaca i već na samom startu Babiće je šutnu trojku, ali  promašio međutim to se isplatilo već u sledećem napadu kada je Jakšić probio kroz sredinu i tom prilikom bio fauliran, a sa linije slobodnih bacanja doveo do izjednačenja.  Mašinci su nastavili da  igraju svoju igru i posle tri neuspešna napada ušli su u seriju od devet vezanih poena, najpre je odličnom leđnom tehnikom Garić sebi stvorio poziciju i  poentirao nastavio je Danilović sa jednom pogođenom trojkom i jednim šutem sa distance, a tačku na ovu seriju stavio je Smiljanjić koji je najpre odličnom fintom prevario svog čuvara i otišao na polaganje. U tom periodu građevinari su postigli pet poena, preko Jakšića i  Cucića. Do kraja četvrtine su igrači obe ekipe pogodili po jednom i na prvi odmor se otišlo sa rezultatom 14:11 u korist Mašinaca.

Druga četvrtina je protekla u nešto boljem šutu van linije 6,75 pa su obe ekipe pogodile po tri trojke iz pet pokušaja i u tome što se ekipa Građevinskog fakulteta oslanjala isključivo na učinak Babića u napadu.  Prva polovina četvrtine su obeležili dobri procenti šuta tako da su obe ekipe napravile po dvocifrene serije poena, u ekipi mašinskog fakulteta bolji od ostalih bio je Garić koji je postigao pet poena od ukupno 13 svoje ekipe dok je kod građevinara najefikasniji bio Babić sa sedam poena od ukupno 10 svoje ekipe. U nastavku obe ekipe su pokvarile svo procente šuta tako da su u nastavku po jednom bili precizni Garić, Stojić i Pejović, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 33:27 u korist Mašinskog fakulteta.

Treća deonica je protekla u rezultatskoj klackalici, gde se igrao koš za koš pa je na kraju rezultat ove četvrtine i bio 12:12. Ono što su  Mašinci pokušavali ceo meč u potpunosti su počeli da implemetiraju u trećem periodu kada je kapiten Repac počeo da deli asistencije, a zicere su pogađali Vinčić, Bojović i Smiljanjić. Sa druge strane igrači Građevinskog fakulteta su držali rezultatski priključak preko slobodnih bacanja, izveli su ih čak šest puta i svaki put su bili precizni, četiri puta Pejović i dva puta Jelić. U poslednju četvrtinu se ušlo sa istom onom razlikom sa poluvremena od šest poena.

Poslednjih osam minuta je donelo mnogo uzbuđenja, posebno poslednja dva minuta kada se rešavalo pitanje pobednika.  Pri rezultat 50:48 za Mašinac Stojić preuzima odgovornost na sebe i pogađa šest vezanih poena za pobedu i ako su posle pogođene trojke Babića građevinari smanjili na samo tri poena razlike, a posle promašaja mašinaca Babić je imao i šut za izjednačenje, međutim nije uspeo da pogodi.

Igrač odluke Stojić je izneo svoje utiske nakon još jedne pobede svoje ekipe. ‚‚ Protivnici su tokom celog meča igrali čvrsto i to im se umalo nije u potpunosti isplatilo međutim ovoga puta sam ja preuzeo odgovornost na sebe i rešio pitanje pobednika, ali to niša ne bih mogao da uradim bez svoje ekipe”, istakao je Stojić.

Prethodni tekstPoljoprivrednici ubedljivo do još jedne pobede
Naredni tekstPravni slavio protiv Mašinskog
Student sam Fakulteta političkih nauka, smer novinarstvo. Ukoliko se jednog dana definitivno odlučim da budem sportski novinar, želeo bih da pratim košarku, kao svoj omiljeni sport i sport kojem sam posvetio sedam godina intezivnih treninga. Cilj koji bih voleo da ostvarim jeste da jednog dana komentarišem derbi sa koleginicom.