Mašinci sigurnom igrom do novog trijumfa

186

Pobedom nad ekipom GAF-a Masinski fakultet došao je do novih bodova u Univerzitetskoj futsal ligi. Mašinci su ostvarili pobedu rezultatom 4:0 ( 2:0 ).

Futsaleri Masinskog u meč su usli sa taktikom da ranim presingom iznenade protivnike i nametnu svoj ritam, što im je i pošlo za rukom. Već u drugom minutu pogodili su prečku posle šuta sa distance i tako ozbiljno zapretili Gradjevinarima. Već u sledećem napadu, Mašinci dolaze do ranog vođstva preko Nikole Đukića. On se posle lepo odrađene akcije našao sam pred golmanom i smireno prosledio loptu u mrežu. Igrači GAF-a bili su vidno iznenađeni ovakvim početkom i nisu uspeli da vrate meč u balans, te je samo dva minuta kasnije Mašinski preko Đukica došao do čak dva gola prednosti. Tek tada je tempo utakmice pao, a usledilo je takticko nadmudrivanje na sredini terena bez značajnih šansi. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu Gradjevinari su nastupali kao sasvim druga ekipa. Krenuli su izuzetno agresivno i stezali obruč oko gola Mašinaca. Oni su u periodu od 15. do 18. minuta imali čak četiri velike prilike, medjutim, golman Mašinskog fakulteta, Milan Adamov bio je nesavladiv. I kada je izgledalo da su igraci GAF-a toliko blizu povratka u meč, brza kontra Mašinaca i gol Dejana Tasića u 20. minutu, rešili su pitanje pobednika u ovom derbi susretu. U nastavku igre, ekipa GAF-a pokusala je da dodje do pogotka sa pet igrača u polju , ali im to nije donelo ništa osim dominacije u posedu lopte. I dalje se nisu predavali, ali onda je usledila nova greska u 25. minutu i prilika za Đukica da kompletira svoj het-trik, koju on sa lakocom koristi. Do kraja meča nije bilo značajnih pomeranja, konačan rezultat bio je 4:0.

Najbolji igrač utakmice, Nikola Đukic, bio je vidno raspoložen i podelio je svoje utiske sa nama.

Vredno smo trenirali ove sezone i to se isplatilo. Ponosan sam na svoje saigrače. U dosadašnjem toku prvenstva imamo samo jedan poraz i jedan remi, uz sve ostale pobede i to je sjajno. Svojom igrom sam veoma zadovoljan, a takođe sam zadovoljan i igrom svoje ekipe i činjenicom da smo došli do ovako važne pobede”, rekao je Đukić.

Photo0071

Utakmica između Elektronskog fakulteta i Singidunuma nije odigrana, zato što se ekipa Singidunuma nije pojavila u zakazanom terminu. Proglašen je oficijalni rezultat  3:0 za Elektronski fakultet.