Mašinci nadjačali ETF

766

Rukometaši Mašinskog fakulteta savladali su ekipu Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 24:20 (12:12), u okviru šestog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u nedelju, u sali “Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja”.

Ekipa ETF-a nije iskoristila svoj prvi napad na meču, dok je Babić na drugoj strani bio precizan sa linije sedam metara (1:0). Nakon serije nepreciznih šuteva, student elktrotehnike Jandrić, u trećem minutu, postigao je prvi gol za svoj tim (1:1). Udarac je uzvratio Babić za 2:1. Naredni napad ETF-a završio se izgubljenom loptom, pa je mašinac Vukadinović postigao treći gol (3:1). Zatim su timovi razmenili po tri precizna šuta (6:4). Mašinac Jovanović je realizovao sedmerac u desetom minutu (7:4). ETF je uspeo da smanji rezultatski zaostatak u naredna dva minuta golovima Jandrića i Kneževića (8:7). Gol za golom, rezultat je bio 12:11 minut pred kraj, a onda je  student ETF-a Jandrić bio precizan sa linije sedam metara i izjednačio rezultat 12:12.

Jandrić (5)

Mašinac Vukadinović započeo je drugo poluvreme golom za 13:12, a onda je Knežević sa druge strane uzvratio i na kratko  izjednačio rezultat (13:13).  Obe ekipe su u naredna dva minuta bile precizne i postigle po dva gola (15:15). Taman kada su mašinci poveli dva gola razlike (17:15), Knežević je u naredna dva napada bio precizan (17:17). Mašinski je uspeo da stekne prednost od tri gola, koju je održao do samog kraja meča (21:18). Nakon tajm-auta, ekipa Elektrotehničkog fakulteta imala je dva napada u kojima je mogla da se približi suparničkom timu, ali tu priliku nisu iskoristili, pa je ekipa mašinaca u naredna dva napada povećala prednost (23:18). Jovanović je pre kratkog predaha postigao poslednji gol za svoj tim (24:18). S obzirom na to da im je ostalo manje od dva minuta,  mašinsci su bili svesni da ne mogu stići protivnike, ali se Knežević  u tim trenutcima istakao sa dva precizna šuta. Meč je završen pobedom Mašinskog fakulteta rezultatom 24:20.

Najefikasniji igrači u pobedničkom sastavu bili su Vukadinović i Babić sa po 6 golova, dok su se kod Elektrotehničkog fakulteta izdvojili Knežević sa 9 i Jandrić sa 5 golova.

Crveni kartoni / /

Kapetan Mašinskog fakulteta i strelac 6 golova, Vukadinović, čestitao je protivnicima uz komentar: ,,Zadovoljan sam utakmicom, obe ekipe su igrale odlično. Pohvalio bih momke iz svog tima. Idemo dalje, u nove pobede”, rekao je Vukadinović.

Prethodni tekstAlpsko skijanje: Bolješićeva 46. i 42. na Univerzijadi
Naredni tekstGrađevinski u četvrtfinalu!
Student sam druge godine novinarstva i komunikologije na Fakultetu političkih nauka. Zanima me sportsko novinarstvo, jer sam se i sama bavila sinhronim plivanjem 11 godina. Volela bih da jednog dana izveštavam sa velikih sportskih događaja.