Mašinci lako sa filozofima

283

U okviru 14. vikenda SUUB lige ekipa Mašinskog fakulteta savladala je ekipu Filozofskog fakulteta rezultatom 80:46 (24:8, 15:18, 20:6, 21:14). Odličnom tranzicionom igrom i kontrolom skoka, mašinci su nadigrali goste. U drugoj četvrtini gosti su zaigrali bolju I bržu košarku ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Prva četvrtina je bila u znaku Perkovića i Repca. Obojica su kako u odbrani tako i u napadu odigrali čvrsto i sigurno. Repac je sa 3 asistencije razigrao ekipu, dok je Perković fenomenalnim zakucavanjem podigao publiku na noge. Posle nesportske greške jednog od igrača Mašinskog fakulteta, gosti su pokušali da se rezultatski približe ali bezuspešno. Jedini raspoložen među filozofima, Nikolić nije mogao sam u ovoj četvrtini. Na kraju ove četvtine 24:8 zadomaće.

Drugih 8 minuta prvog poluvremena doneli su lepšu košarku. Pored Nikolića u ekipi filozofa do poena dolaze Marušić i Vojvodić. U ovom periodu gosti dolaze do rezultatskog priključka. Ipak ,posle tajm-auta, Danilović sa 8 poena i 2 asistencije nije dozvolio ekipi Filozofskog fakulteta da ozbiljnije ugrozi vođstvo.Posle 16 minuta igre rezultat je bio 39:26 u korist domaćina.

Drugo poluvreme otvoreno je katastrofalnim procentom šuta iz igre gostujuće ekipe. Sa svega 6 postignutih poena i 10 promašaja sa linije 6, 75, poraz je bio neminovan. Sa druge strane lepršava igra sa puno kontri i raspoloženim Danilovićem donela je Mašincu ubedljivu prednost. Sa dve trojke I pregrštom kontri, iz kojih je Perković još jednom elegantno zakucao, domaćini su polako ali sigurno išli ka pobedi.

Bojović 91
Poslednja četvrtina je pokazala umor na obe strane. Marušić I Nikolić su pokušavali da razigraju ekipu I smanje prednost domaćih ali im to nije uspelo. U ekipi Mašinca se pored Danilovića u napadu istakao I Rašković koji je do tada bio posvećen igri u odbrani koju je fantastično odigrao. Preko “pik en rola” I odličnim pozicioniranjem pod košem, Rašković je održavao prednost Mašinskog fakulteta. Danilović je sa 2 asistencije I još jednom trojkom stavio tačku na ovaj duel koji je pripao njegovoj ekipi. Na kraju susreta 80:46 za Mašinac.